přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zorin OS 15.3

Zorin OS 15.3

zorinos.png

Aktualizácia pre linuxovú distribúciu Zorin OS 15 prináša užívateľom nové verzie dostupného softvéru, zlepšenia aplikácie Zorin Connect a podporu novšieho hardvéru.


Zorin OS je distribúciou Linuxu založenou na Ubuntu s cieľom ponúknuť prívetivú alternatívu pre užívateľov prechádzajúcich na Linux z iných operačných systémov. Posledná verzia Zorin OS 15.3 sa podobne ako jej predošlé verzie ďalej zameriava na stabilitu systému, aktualizácie softvéru a užívateľskú prívetivosť. Základom systému sa stalo po novom Ubuntu 18.04.5 LTS s jadrom Linuxu vo verzii 5.4 LTS, ktoré zlepšilo podporu nového hardvéru od spoločností Intel, AMD alebo Nvidia.

zorinos_15_3_1.png


Nový Zorin OS tiež aktualizuje dostupný softvér. Užívatelia majú predinštalovanú kolekciu kancelárskych nástrojov LibreOffice 6.4.6, webový prehliadač Mozilla Firefox 80.0.1 alebo grafický editor GIMP 2.10.14. Zmenami prešla aj aplikácia Zorin Connect, ktorá je určená na prepojenie systému s prenosným zariadením s Androidom. Najnovšie Zorin Connect povoľuje automatické vyhľadávanie zariadení na overenej Wi-Fi sieti, pridáva podporu pre nové verzie Androidu a zlepšuje svoju stabilitu a rýchlosť.

zorinos_15_3_2.png


Od leta minulého roku, kedy bol Zorin OS 15 prvýkrát vydaný, si túto distribúciu stiahlo skoro 2 milióny užívateľov. Podľa poslednej správy až 65% z týchto stiahnutí prišlo z operačných systémov Windows alebo macOS. Zorin je stále dostupný v rôznych edíciách, vrátane edície Lite pre menej výkonný hardvér, alebo edície Education s predinštalovanými nástrojmi zameranými na vedu a vzdelávanie.

Správa ku vydaniu Zorin OS 15.3 bola uverejnená na stránkach projektu zorinos.com.

Nahoru

Příspěvky

Zorin OS 15.3
Radka 9. 11. 2020, 22:30:16
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
k Zorinu jsem se dostala jako dlouholetý uživatel Win, co se rozhodl, že se seznámí s fungováním Linuxu. A první problém se objevil velmi záhy - nejde se připojit na WIFI. Pochopila jsem, že asi nemám nainstalované ovladače, ale nejsem schopna to zprovoznit. Mohla bych někoho poprosit o radu? Díky.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...