přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ať víš, do čeho jdeš

Ať víš, do čeho jdeš

Je to snadné, snímky aplikací ...


Na adrese http://screenshots.debian.net/ se začíná rozbíhat docela zajímavý web, který si klade za cíl obsáhnout snímky aplikací obsažených v Debianu. A těch že není zrovna málo... Pokud chcete přispět také tou svou aplikací, kterou v Debian GNU/Linuxu používáte, pak neváhejte. Nahrání snímků aplikací je stejně snadné jako jejich procházení.

Pokud nejste zrovna angličtináři, můžete pro přeložení návodu i vlastních stránek použít Překladač Google, ve kterém návod (požadavky) na parametry vytvořených snímků aplikací vypadají takto. I když není překlad vždy stoprocentní, myslím, že je vcelku jasný. No, protože jsem mj. učitel, a snad mě to "omlouvá", tak jen pro jistotu:

  • formát nahrávaného obrázku musí být PNG, přitom nepoužívejte prokládaný PNG obrázek
  • snímejte pouze danou aplikaci, ne celý desktop
  • snímejte aplikaci tak jak ji používáte, tzn. ne úvodní/prázdné okno, to platí i pro snímky her
  • maximální velikost obrázku je 800x600 pixelů, pokud nahrajete obrázek větší, bude jeho velikost automaticky zmenšena (spolu se zachováním poměru stran), na druhou stranu je lepší nahrávat menší obrázky
  • pro snímání aplikací můžete použít Gimp, xwd, scrot, ksnapshot. Mým oblíbeným programem pro tuto činnost je Snímek obrazovky v podobě modulu panelu Xfce.
  • dekorace oken můžete nechat tak jak jsou
  • aby byl snímky aplikace srozumitelné pro všechny (pravda, především pro anglicky mluvící uživatele), nastavte v aplikacích angličtinu. To se provede snadno zadáním příkazu "export LANG=C" v terminálu a poté spusťte svoji oblíbenou aplikaci, např.:
export LANG=C
mousepad

To je vše. Takže pokud se chcete připojit, nikdo vám bránit nebude. Když si vzpomenu, že člověk často instaluje něco o čem pomalu ani neví jak to vypadá ... To je asi stejné jako v tom vtipu, kdy doktor "Operuje, operuje, operuje a najednou kouká, že pitvá a pitvá a .." Na druhou stranu v linuxovém systému by to mohlo vypadat třeba tak, že "Instaluju, instaluju, instaluju a najednou koukám, že nevím co jsem to vlastně instaloval... "

Aktualizace článku (1)

Pokud používáte správce balíčků Synapic a shodou okolností ho máte z větve unstable, tzn. verzi alespoň 0.62.2, pak se vám po kliknutí na balíček objeví v části s popisem balíčku i tlačítko pro stažení snímku aplikace (Get screenshot). A odkud si myslíte, že snímky bere? ;-)  (Za informaci díky uživateli Debian GNU/Linuxu - pestr.)

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »