přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ať víš, do čeho jdeš

Ať víš, do čeho jdeš

Je to snadné, snímky aplikací ...


Na adrese http://screenshots.debian.net/ se začíná rozbíhat docela zajímavý web, který si klade za cíl obsáhnout snímky aplikací obsažených v Debianu. A těch že není zrovna málo... Pokud chcete přispět také tou svou aplikací, kterou v Debian GNU/Linuxu používáte, pak neváhejte. Nahrání snímků aplikací je stejně snadné jako jejich procházení.

Pokud nejste zrovna angličtináři, můžete pro přeložení návodu i vlastních stránek použít Překladač Google, ve kterém návod (požadavky) na parametry vytvořených snímků aplikací vypadají takto. I když není překlad vždy stoprocentní, myslím, že je vcelku jasný. No, protože jsem mj. učitel, a snad mě to "omlouvá", tak jen pro jistotu:

  • formát nahrávaného obrázku musí být PNG, přitom nepoužívejte prokládaný PNG obrázek
  • snímejte pouze danou aplikaci, ne celý desktop
  • snímejte aplikaci tak jak ji používáte, tzn. ne úvodní/prázdné okno, to platí i pro snímky her
  • maximální velikost obrázku je 800x600 pixelů, pokud nahrajete obrázek větší, bude jeho velikost automaticky zmenšena (spolu se zachováním poměru stran), na druhou stranu je lepší nahrávat menší obrázky
  • pro snímání aplikací můžete použít Gimp, xwd, scrot, ksnapshot. Mým oblíbeným programem pro tuto činnost je Snímek obrazovky v podobě modulu panelu Xfce.
  • dekorace oken můžete nechat tak jak jsou
  • aby byl snímky aplikace srozumitelné pro všechny (pravda, především pro anglicky mluvící uživatele), nastavte v aplikacích angličtinu. To se provede snadno zadáním příkazu "export LANG=C" v terminálu a poté spusťte svoji oblíbenou aplikaci, např.:
export LANG=C
mousepad

To je vše. Takže pokud se chcete připojit, nikdo vám bránit nebude. Když si vzpomenu, že člověk často instaluje něco o čem pomalu ani neví jak to vypadá ... To je asi stejné jako v tom vtipu, kdy doktor "Operuje, operuje, operuje a najednou kouká, že pitvá a pitvá a .." Na druhou stranu v linuxovém systému by to mohlo vypadat třeba tak, že "Instaluju, instaluju, instaluju a najednou koukám, že nevím co jsem to vlastně instaloval... "

Aktualizace článku (1)

Pokud používáte správce balíčků Synapic a shodou okolností ho máte z větve unstable, tzn. verzi alespoň 0.62.2, pak se vám po kliknutí na balíček objeví v části s popisem balíčku i tlačítko pro stažení snímku aplikace (Get screenshot). A odkud si myslíte, že snímky bere? ;-)  (Za informaci díky uživateli Debian GNU/Linuxu - pestr.)

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station