přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOMEFiles.org

GNOMEFiles.org

Vlastimil Ott - představuje portály nejen o Linuxu.


Před časem se vývojáři a uživatelé grafického prostředí GNOME "shodli", že chybí softwarové centrum, kde by každý našel aktuálně vydané verze programů pro GNOME resp. Gtk. To byla tedy původní myšlenka pro vznik portálu GnomeFiles, který už svým vzhledem dává najevo, komu a k čemu má sloužit. Jedná se a ručně tříděný rozcestník softwaru pro GNOME, ale třeba i Xfce.

Hlavní strana obsahuje dvanáct kategorií, do nichž je veškerý software rozdělen, dále nejžhavější novinky a žebříček nejvíce stahovaných a nejoblíbenějších aplikací. Celý web je anglicky, kategorie jsou pojmenovány například Audio tools, Games, Development, Graphics & Design či Utilities. Nalezení nové aplikace či nové verze své oblíbené aplikace je tedy otázkou okamžiku.

V současnosti obsahuje databáze téměř šest set aplikací -- každá z nich má svou stránku s odkazy na domovskou stránku, kontaktem na autora, náhledy, historii vývoje atd. O aplikaci je možné diskutovat nebo je možné založit záznam o chybě.

Web je samozřejmě otevřen novým projektům a je tedy možné založit stránku své aplikace, jež je určena pro zmíněné prostředí. Jedná se vlastně o stejný princip, na jakém funguje server www.freshmeat.net (o něm jsme psali v nultém čísle), tedy zprostředkování kontaktu mezi vývojáři a uživateli.

Stránky jsou vyvedeny v sympatické a grafické úpravě, typické pro prostředí GNOME. Ikony jakoby vypadly přímo z poťapané plochy, uživatel se tedy rychle zorientuje a ví, co která ikony symbolizuje. Součástí identity webu jsou i žebříčky Best Rated a Most Popular, které obsahují dvě stě pozic nejlepších a nejpopulárnějších aplikací. I to je tedy způsob jak najít novou a zajímavou aplikaci.

GnomeFiles není jedinou planetou v GNOME galaxii. Naopak je vytvořen tak, aby zapadl mezi ostatní hvězdy, použijeme-li tuto nepříliš originální příměru. Doplňuje tak portfolio webů Gnome.org, GnomeDesktop.org, GnomeSupport.org či PlanetGnome. Jedná se tedy o portál, který musí fanoušek sledovat každý den.

www.gnomefiles.org

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »