přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, IPv6 mánie

IPv6 mánie

Poprvé to je vždycky nejlepší ..


Tak jsem se dneska nechal strhnout davem a vyzkoušel protokol IPv6, nečekejte však ode mě žádný popis toho jak to funguje, ani zdůrazňování jeho významu..

Zdroj informací a instalace

Na abclinuxu.cz vyšla nedávno zprávička o druhém aktualizovaném vydání knihy věnované protokolu IPv6 od Pavla Satrapy, kterou si můžete stáhnout přímo na stránkách http://knihy.nic.cz/ipv6/. Ještě netuším, zda si knížku vytisknu, koupím, nebo si jí budu číst třeba na PDA, ale určitě to je dost zajímavé čtení.

Dnes (doslova před chvilkou) mě praštila do očí zprávička na http://www.debian-linux.cz/ , která se shodou okolností zmiňuje o balíčku miredo a článku na mém druhém oblíbeném serveru http://www.debian-administration.org/, který ukazuje jak jednoduše vytvořit a začít používat tunel IPv6, který vám umožní přistupovat i na stránky, které na IPv4 prostě neběží. Instalaci a "konfiguraci" provedete zadáním

aptitude install miredo

To je vše, vytvoří se nové síťové rozhraní s názvem toredo a vzniklý tunel vám umožní brouzdat Internetm také prostřednictvím protokolu IPv6.

I když je tento článek jenom přepisem jinde zmiňovaného, nemohl jsem si to nechat jen pro sebe. :-) Pokud chcete vyzkoušet protokol IPv6, nebo ho jednoduše potřebujete, balíček miredo provede nastavení za vás.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Tagy