přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, IPv6 mánie

IPv6 mánie

Poprvé to je vždycky nejlepší ..


Tak jsem se dneska nechal strhnout davem a vyzkoušel protokol IPv6, nečekejte však ode mě žádný popis toho jak to funguje, ani zdůrazňování jeho významu..

Zdroj informací a instalace

Na abclinuxu.cz vyšla nedávno zprávička o druhém aktualizovaném vydání knihy věnované protokolu IPv6 od Pavla Satrapy, kterou si můžete stáhnout přímo na stránkách http://knihy.nic.cz/ipv6/. Ještě netuším, zda si knížku vytisknu, koupím, nebo si jí budu číst třeba na PDA, ale určitě to je dost zajímavé čtení.

Dnes (doslova před chvilkou) mě praštila do očí zprávička na http://www.debian-linux.cz/ , která se shodou okolností zmiňuje o balíčku miredo a článku na mém druhém oblíbeném serveru http://www.debian-administration.org/, který ukazuje jak jednoduše vytvořit a začít používat tunel IPv6, který vám umožní přistupovat i na stránky, které na IPv4 prostě neběží. Instalaci a "konfiguraci" provedete zadáním

aptitude install miredo

To je vše, vytvoří se nové síťové rozhraní s názvem toredo a vzniklý tunel vám umožní brouzdat Internetm také prostřednictvím protokolu IPv6.

I když je tento článek jenom přepisem jinde zmiňovaného, nemohl jsem si to nechat jen pro sebe. :-) Pokud chcete vyzkoušet protokol IPv6, nebo ho jednoduše potřebujete, balíček miredo provede nastavení za vás.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Tagy