přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak na jazyky v Linuxu

Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Jak na jazyky v Linuxu

gen__vyr_21angl_slov.jpg

Nevím jak kdo, ale já mám velký problém při studiu cizích jazyků, a to přímo zásadní: nerad se učím slovíčka. No nerad, prostě mi nejdou do hlavy tak dobře jak by měli. A tak jsem začal hledat, nějaký nástroj, jak si práci s učením ulehčit.


Nebylo těžké najít mnoho webových aplikací a stránek, které mi s výukou slovíček pomohou, ale já chtěl něco jiného, něco co mohu mít stále u sebe. Nejenom doma, ale i v zaměstnání a na cestách.

A tak jsem hledal a hledal a nakonec i našel. Jedná se o aplikaci napsanou v Java a tak její spuštění je možné na libovolném systému, kde běží podpora Javy.

Aplikace má přímo příznačný název - SLOVÍČKA. Její další výhodou, je to, že vůbec nezáleží jaký jazyk se chcete učit, protože si připravíte vlastní slovní zásobu, kterou můžete libovolně měnit a tak máte vždy možnost procvičovat jen ty slovíčka, které vám dělají problémy nebo je jednoduše chcete.

Aplikaci můžete stáhnout na domovské stránce aplikace. Po stažení souboru jednoduše rozbalíte archiv a můžete začít s učením. No přesněji řečeno, bude ještě nutné vytvořit si textový soubor se slovíčky, které se chcete učit, ten pak načíst do aplikace a je to.

Tvorba takového souboru je jednoduchá a návod naleznete v rozbaleném archivu, stejně tak jako vzorový soubor s několika slovíčky.


Ovládání samotné aplikace je také naprosto jednoduché. Načtete si vámi připravený soubor se slovíčky, zvolíte si v jakém pořadí se mají slovíčka ukazovat, to znamená jestli mají být například první slovíčka v češtině a vy musíte odpovídat v druhém jazyku nebo naopak.

Aplikace vám poté náhodně vybírá slovíčka a vy napíšete odpověď. Součástí aplikace je i statistika úspěšnosti, podpora více významů, zohlednění velkých a malých písmen (nejsou považovány za chybu), klávesnice pro speciální znaky.

Další bezespornou výhodou je velikost této aplikace, kdy složka v rozbaleném stavu má něco málo přes 61kB, což je opravdu zanedbatelné a tak jí můžete přenášet všude kam potřebujete třeba na USB Flash disku.

Každý máme jiné jazykové potřeby, ale bez znalosti slovíček to nikdy nepůjde. Tak snad jsem dnes pomohl i někomu jinému, než pouze mě!

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Václav Hejda

Václav Hejda

Václav Hejda (*1974).

Před mnoha lety odmaturoval na strojárně.
Dálkově studoval VŠB Ostrava - obor Informační a systémový managment. Dnes se věnuje Linuxu,OpenSource technologiím a PC.

S Linuxem začal díky Ubuntu 5.10


  • Distribuce: UbuntuGnome
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...


Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »