přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak na jazyky v Linuxu

Jak na jazyky v Linuxu

gen__vyr_21angl_slov.jpg

Nevím jak kdo, ale já mám velký problém při studiu cizích jazyků, a to přímo zásadní: nerad se učím slovíčka. No nerad, prostě mi nejdou do hlavy tak dobře jak by měli. A tak jsem začal hledat, nějaký nástroj, jak si práci s učením ulehčit.


Nebylo těžké najít mnoho webových aplikací a stránek, které mi s výukou slovíček pomohou, ale já chtěl něco jiného, něco co mohu mít stále u sebe. Nejenom doma, ale i v zaměstnání a na cestách.

A tak jsem hledal a hledal a nakonec i našel. Jedná se o aplikaci napsanou v Java a tak její spuštění je možné na libovolném systému, kde běží podpora Javy.

Aplikace má přímo příznačný název - SLOVÍČKA. Její další výhodou, je to, že vůbec nezáleží jaký jazyk se chcete učit, protože si připravíte vlastní slovní zásobu, kterou můžete libovolně měnit a tak máte vždy možnost procvičovat jen ty slovíčka, které vám dělají problémy nebo je jednoduše chcete.

Aplikaci můžete stáhnout na domovské stránce aplikace. Po stažení souboru jednoduše rozbalíte archiv a můžete začít s učením. No přesněji řečeno, bude ještě nutné vytvořit si textový soubor se slovíčky, které se chcete učit, ten pak načíst do aplikace a je to.

Tvorba takového souboru je jednoduchá a návod naleznete v rozbaleném archivu, stejně tak jako vzorový soubor s několika slovíčky.


Ovládání samotné aplikace je také naprosto jednoduché. Načtete si vámi připravený soubor se slovíčky, zvolíte si v jakém pořadí se mají slovíčka ukazovat, to znamená jestli mají být například první slovíčka v češtině a vy musíte odpovídat v druhém jazyku nebo naopak.

Aplikace vám poté náhodně vybírá slovíčka a vy napíšete odpověď. Součástí aplikace je i statistika úspěšnosti, podpora více významů, zohlednění velkých a malých písmen (nejsou považovány za chybu), klávesnice pro speciální znaky.

Další bezespornou výhodou je velikost této aplikace, kdy složka v rozbaleném stavu má něco málo přes 61kB, což je opravdu zanedbatelné a tak jí můžete přenášet všude kam potřebujete třeba na USB Flash disku.

Každý máme jiné jazykové potřeby, ale bez znalosti slovíček to nikdy nepůjde. Tak snad jsem dnes pomohl i někomu jinému, než pouze mě!

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Václav Hejda

Václav Hejda

Václav Hejda (*1974).

Před mnoha lety odmaturoval na strojárně.
Dálkově studoval VŠB Ostrava - obor Informační a systémový managment. Dnes se věnuje Linuxu,OpenSource technologiím a PC.

S Linuxem začal díky Ubuntu 5.10


  • Distribuce: UbuntuGnome
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »