přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jyxo.cz

Jyxo.cz

Lukáš Zapletal - portál nejen pro vyhledávání.


reklama

Jyxo

Ten, kdo často vyhledává na Internetu, jistě zná nástroje pro efektivní vyhledávání. Králem ve světě je vyhledávací server Google (www.google.com), který se dokonale hodí pro hledání výrazů v anglicky psaných textech. Google zvládne prohledávání v HTML stránkách, PDF dokumentech a některých proprietárních formátech.

Na co je ale Google krátký, je náš mateřský jazyk. Ruku na srdce - dolování dat z českých textů je oříškem, který se snaží rozlousknout nejeden matematik, informatik nebo lingvista. Česká slova mají mnoho tvarů, naše gramatika patří k těm komplikovanějším a slovosled nemá tak jasná pravidla jako například v angličtině.

Poměrně dobře se s tímto problémem snaží vypořádat vývojáři vyhledávacího portálu www.jyxo.cz. Jedná se o nejstarší vyhledávač u nás nabízející základní podporu pro skloňování. Zadáte-li "bambusový výhonek", najde i dokumenty obsahující například "bambusové výhonky". Kromě vyhledávání HTML stránek zvládá například velmi dobře také diskuzní skupiny news a umožňuje také zasílání příspěvků. Doporučujeme vyzkoušet také RSS čtečku nazvanou Jyxo Články.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Zapletal

Lukáš Zapletal

Senior Software Engineer @ Red Hat


  • Distribuce: Fedora
  • Hodnocení autora: ***

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016