přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kdesvn

Kdesvn

To je teď v módě


reklama

Je to už nějaký čas, co jsem dokončil překlad rozhraní programu Kdesvn. V poslední verzi 1.5.5 ale tento překlad nenajdeme, protože je zařazen do připravované navazující 1.6, která ale vyjde až někdy v budoucnu.


Protože se mi na to nechce čekat, abych napsal článek vysvětlující, co to Kdesvn je, řekl jsem si, že kdo rychle dává, dvakrát dává. Soubor je poskytnut ke stažení - jde vlastně o překlad, který je určen pro verzi 1.5.5, takže už žádná další prodleva, jdeme na to. :-)


Na Kdesvn dělá Rajko Albrecht. Na svých stránkách píše hezky o své dceři, která má ráda raději ZOO než sezení vedle něj, když programuje. To je pochopitelné. Vypadá to ale, že na programování ve volném čase mu nějaký ten čas ještě zbývá.


Jedná se o klienta pro Subversion používajícího původní vývojářské API Subversion. Nejde tedy jen o prosté zpracování výstupu nástroje příkazového řádku, jako to dělá většina klientů. Pokouší se navodit vzhled a chování běžného správce souborů pro prostředí KDE a je do něj začleněno přes KPart. Základní rozhraní C++ k subversion vzal Rajko Albrecht ze skutečně skvělého nástroje Rapidsvn, ale provedl nějaké úpravy a opravy.


A jak jsem byl v tom vyrábění snímků, udělal jsem i několik záběrů KDE Partition Manageru. A předtím jsem se rozepsal o QjackCtl, to je teď v módě. :-)

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Kdesvn
multi 11. 11. 2010, 21:17:33
Odpovědět  Odkaz 
jj kdesvn je dobrej program, umi vyborne vyzualne zprehlednit stav zdrojaku
Kdesvn
lzap 12. 11. 2010, 08:24:55
Odpovědět  Odkaz 
Proboha kdo vymyslel termín "skladiště", ten tomu dal korunu. Jsem pro překládání a čest těm, kteří to dělají, ale máme přece nějaké hranice.
Ivan Bíbr Re:Kdesvn
bibri 23. 11. 2010, 19:26:17
Odpovědět  Odkaz 
Zbytečná snaha - Pavel je znám především svou snahou "zkrášlovat" jazyk překladů a "učit uživatele česky" (jak někde říkal).
Re:Re:Kdesvn
fri 24. 11. 2010, 08:41:37
Odpovědět  Odkaz 
Díky za ocenění, ani já sám bych to snad neřekl tak pěkně, a vyjádřil to jinak, ale je možné, že jsem v nějaké souvislosti psal o "zkrášlování", kde jinde bys na to přišel. :-)

Slovo "skladiště" je pro češtinu stejně neobvyklé jako "úložiště", což je převažující způsob překladu např. v KPackageKit, na které jsem se včera díval (předtím jsem doplnil překlad k PackageKitu). V KPackageKit se zatím ale vyskytuje i dvojkolejnost: během té chvilky, kdy jsem tam hledal pojem "repository", jsem alespoň jednou viděl i "repozitář".

Zatím jsem nabídl člověku, co překládal naposledy KPackageKit, že je pro mě přijatelné provést změnu v PackageKitu ze skladiště na úložiště, čímž by se došlo ke sjednocení.

Na stránkách české Fedory mají tento text:

"Čeština

Používejte české výrazy tam, kde je to možné. Existuje sice mnoho zavedených termínů, mnohdy ale existují srozumitelnější české ekvivalenty.

Např.:
router = směrovač
default = výchozí, implicitní
boot = start, zavádění atd."

Nejspíš se tím i řídí. :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016