přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kdo má nejhezčí....?

POINT.X (2018-19)

Kdo má nejhezčí....?

Přemýšleli jsme v redakci, jestli by bylo zajímavé nasadit na serveru LinuxEXPRESu galerie obrázků. Registrovaní uživatelé by si nahráli snímek "toho svého" Linuxu, aby se ostatním pochlubili.


reklama

Vznikaly by tak galerie toho, jak může Linux vypadat. Mohli bychom je tagovat, tzn. přiřazovat jim značky. Zajímá vás, jak vypadá Mandriva 2007 Spring? Není obtížné takové obrázky najít. Líbí se vám - potom jim dejte svůj hlas. A z těchto hlasů by se sestavovaly žebříčky největších "tunerů" a nejhezčích ploch, které si uživatelé připravili. Automaticky by se odkaz na tento obsah přidal do tematických článků.. Co vy na to? Jaké obrázky máte na pozadí? Nahráli byste snímky obrazovky? Hodnotili byste je? Má to smysl?

Nahoru

Příspěvky

Kdo má nejhezčí....?
Martin Hassman 31. 08. 2007, 16:08:57
Odpovědět  Odkaz 
Neviděl bych to jako přelomové samo o somě (ale já nejsem pravověrný linuxář, mě neberte vážně 8-).

Každopádně v případě šikovného tagování by z toho mohla být pěkná služba. Mám na mysli možnost externího odkazovaní přes URL a la /tag/gimp, která zobrazí vložené screenshoty obsahující gimp, příp. kombinace tagů jako má del.icio.uz /tag/gimp+kde zobrazí screenshoty s gimpem pod KDE spof. (Když píšu na svém webu o Gimpu, jsem líný nebo neumím udělat pěkné screenshoty tak aspoň zalinkuju.)

A co víc, pokud by screenshoty byly s vhodnou licencí (podobně jako máte články), tak by je jeden mohl používat na svém webu přímo. Pomohlo by to zmenšit počet článků píšících o open source, které přikládají jen windowsí screenshoty (páč autor třeba ten linux nemá) - takhle by autor prostě přiložil screenshot z galerie LinuxExpresu pod vhodnou licencí.

Just idea.
Vlastimil Ott Zajímavý nápad
Vlastimil Ott 31. 08. 2007, 16:30:41
Odpovědět  Odkaz 
Tak přelomové to není, to taky není hlavní myšlenka, na které bychom chtěli stavět - ale je to jeden z nápadů, který pořád nikdo neuskutečnil.

To s tím odkazováním je dobrý nápad, otázka je, jaký klíč by byl pro vkládání obrázků takového gimpu. To spíš udělám jako redakční vklad, s licencí problém nebude.

Ale ten nápad je v prostém ješitném chlubení se. :-) Mám krásnou plochu, dívej... bude to fungovat?
Kdo má nejhezčí....?
Miro "churchyard" Hrončok 1. 09. 2007, 16:33:37
Odpovědět  Odkaz 
Myslím si, že za pokus to stojí, aspoň můžu okoukat něco pro inspiraci :)
Kdo má nejhezčí....?
Petr 1. 09. 2007, 16:38:30
Odpovědět  Odkaz 
Určitě se zůčastním. Rád hledám nové utilitky , různá vylepšení systému a organizaci plochy. A právě pohled na plochu jiného uživatele linuxu mi dává možnost inspirace v cestě k "dokonalému" vzhledu a funkčnosti. Opravdu se už těším.
Petr
Kdo má nejhezčí....?
Josh 1. 09. 2007, 16:52:51
Odpovědět  Odkaz 
To podle me zalezi na tom kolik a jakych lidi to tu cte.. :) ja bych do toho sel.. ale vic nez "chlubeni se" je podle me zajimavejsi moznost jakou popsal Martin Hassman vyse...
Kdo má nejhezčí....?
Jirka 2. 09. 2007, 13:33:42
Odpovědět  Odkaz 
Já jsem pro, určitě bych se účastnil :-).
Jirka
Kdo má nejhezčí....?
rednex 2. 09. 2007, 22:45:45
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý nápad. Krom jiného je zajímavé i "nastavení pro naprosté PC začátečníky" Pro ně je rozvržení desktopu velmi důležité.
Kdo má nejhezčí....?
JohnyN 3. 09. 2007, 12:19:31
Odpovědět  Odkaz 
Urcite, som jednoznacne za!
pomaly na kazdom fore su topicy ako "Ukazte vasu plochu" alebo "Ako vyzera vasa plocha" casto do nich prispievam alebo pozeram na desktopy inych uzivatelov. Ale moj oblubeny linux je tam iba obcas :(
Takze mat sancu vidiet desktopy inych linuxakov sa mi zda super ;)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog