přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KRename

KRename

Šest rádců z jedenácti nám radí: "Když přejmenovávat, tak s KRename." Tá, dá, dáádadá, dá, tada da, tatáta tá.


reklama

Uběhlo více než třičtvrtě roku od doby, kdy jsem převzal překlad k tomuto programu od předchozích pracovníka, kterým byl Tomáš Bambas. KRename vyvíjí Dominik Seichter.

Nabízí jednoduchou cestu pro přejmenování stovek souborů v jednom kroce, k čemuž uživateli dává právě tolik svobody, kolik potřebuje. Začleňuje se do správců souborů, jakými jsou Konqueror a Krusader.

Nějakou dobu jsem se i divil, že svůj překlad v rozhraní ke KRename instalovaného z balíčku ve své distribuci nevidím. Jeho možnosti jsem, přeložené ze stránek projektu, představil v jednom příspěvku ve svém deníku. A ironicky jsem jednou, když jsem jej zrovna potřeboval, zažil výsledky, které mě úplně neuspokojily.

Sáhl jsem tedy po GwenRename, a časem jeho rozhraní, těsně před pro mě překvapivým začleněním programu do playground-utils prostředí KDE, přeložil. Jen tak pro radost s tím, že se ten překlad rozhraní celkově časem ještě srovná. Dnes stav překladu GwenRename vypadá maličko neudržovaně.

Ovšem až teprve nedávno vyšla stabilní verze KRename 4.0. Vzal jsem tedy věc opět do svých rukou a doplňoval a opravoval. Takže, až jej zase jednou budu potřebovat, anebo vy ostatní, sáhnu patrně nejprve po něm.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016

Tagy