přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Lednové číslo 1/2005 - Linux ve škole

Lednové číslo 1/2005 - Linux ve škole

Ve čtvrtek 19. ledna 2006 vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované tématu vzdělávání a školství. Je k dispozici na stáncích po celé ČR (PNS) i SR (Mediaprint-Kappa Pressegrosso), dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz, Agemsoft.sk a Magnet Press Slovakia (press.sk).


Hlavním tématem čísla je použití a nasazení Linuxu a svobodného softwaru ve školství - ať už na školních počítačích či na osobních počítačích studentů. Petr Vojnar se podrobně věnoval výukovému softwaru v prostředí KDE, Vlastimil Ott se zaměřil na distribuci specializovanou právě na školství - Edubuntu. Svatopluk Vít přináší návod, jak pracovat se svobodným softwarem ve výuce a Ondřej Jakubčík přináší důkaz o úspěšném používání Linuxu ve školní síti.

Stěžejní recenzí čísla je text Svatopluka Víta o distribuci Mandriva Linux 2006 CZ, zajímavá je taktéž recenze grafického editoru Pixel, který pochází od slovenského autora, či návod, jak správně skenovat (Martin Veselý).

Zdeněk Pižl sepsal velmi hutný a informačně nabitý text o možnostech přechodu firmy na VoIP, který dokládá konkrétními výpočty a údaji. Zcela nový seriál o vývoji jádra a jaderných modulů odstartoval Lukáš Jelínek. Mezi další recenze grafických produktů patří ta z pera Lubomíra Čevely o střižně MainActor či o vytváření flashové dokumentace (Svatopluk Vít). V neposlední řadě si můžete přečíst článek o právech v Linuxu (Juraj Šípoš).

Doménou Michala Spády jsou hry - tentokráte se věnuje kultovní Quake 4 a přináší také aktuality z herního průmyslu. Pokračují také další pravidelné rubriky - Bash (13. díl), programovací jazyky (Cobol) či rubrika Okénko do oken, kde se Tomáš Hanusek zabývá šifrováním pomocí GPG v MS Outlooku.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran nejen tohoto čísla ve formátu PDF.

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.

Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm_cz
tel.: +420 538 702 700

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »