přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, LinuxEXPRES se stal mediálním partnerem OSS Alliance

Control

LinuxEXPRES se stal mediálním partnerem OSS Alliance

Tisková zpráva


reklama

Praha, Brno, 23. června – Časopis LinuxEXPRES se stal mediálním partnerem společnosti pro výzkum a podporu Open Source – OSS Alliance. Cílem společnosti je pomáhat správním orgánům v rozhodování o přechodu na Open Source, podpora svobodného softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, otevřených standardů a bezpečnosti v oblasti softwaru, dat a telekomunikací.

Vydavatel linuxového měsíčníku LinuxEXPRES, společnost QCM, s.r.o., tímto nabízí alianci nejen mediální podporu, ale také časopisy na akce pořádané ve spolupráci s OSS Alliance. Součástí dohody je i poskytnutí inzertního prostoru na propagaci projektů, které budou sloužit k dalšímu šíření Open Source, případně konkrétních open-source projektů.

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.

Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux. Vydává také časopis LinuxEXPRES.

O sdružení OSS Alliance

Společnost pro výzkum a podporu Open Source (OSS Alliance) je neziskovou organizací založenou při FJFI CVUT a pod záštitou Ministerstva informatiky CR. OSS Alliance je podporována předními dodavateli IT řešení – IBM, Novell, Sun Microsystems, Software602, Insight Strategy a dalšími. Cílem OSS Alliance je výzkum a podpora nasazování Open Source řešení především ve veřejné správě, školství a také podpora samotných Open Source projektů.

Kontaktní osoby pro další informace

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm_cz
tel.: +420 538 702 700

Martin Chlouba, tiskový mluvčí OSS Alliance
martin.chlouba@oss_cz
tel.: +420 777 932 247

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog