přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linuxové cedule a nápisy

Symphera - PM konference

Linuxové cedule a nápisy

Nápisy co se mi líbí ..


Dnešní zápisek bude odlehčením denních útrap a starostí, konečně kdy jindy, by si měl člověk trochu odpočinout než právě o vánocích. (Ještě nejsou, ale za chvilku budou, viz. kalendář. ;-)).

Linux je jako teepee, žádné brány, žádná okna, uvnitř Apache

Tričko s tímto nápisem si můžete koupit U Marečka. Je to pěkné jednoduché pořekadlo vystihující podstatu věci. ;-)

Software je jako parašutistický padák, nejlepší je otevřený

Jinými slovy, uzavřený SW nám je k ničemu, nikdo (kromě autora) nemůže říct co takový program vlastně dělá a tak je jeho použití pouze na vlastní nebezpečí a pro odvážlivce.

Software je jako sex, nejlepší je zadarmo

Co říct víc, proč platit za něco co mohu mít zdarma? A teď nemyslím nelegální kopie SW ...

$ unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Patička mého emailu převzatá odněkud z Internetu, funkci jednotlivých nástrojů by měl znát každý zarytý linuxák (včetně jejich aplikace v praxi).

unzip rozbaluje soubory zip, strip zahodí určité znaky ze zdrojového souboru, touch se dotkne souboru (aktualizaje čas přístupu) nebo vytvoří nový, finger zobrazí informace o uživateli, mount připojí nějaký oddíl, fsck zkontroluje připojený souborový systém, more stránkuje výpis v terminálu, yes vypíše hromadu znaků y (nebo jiného znaku, pro ukončení ho je nutno zabít pomocí CTRL+C), umount odpojí souborový oddíl a sleep jednoduše nic nedělá stanovený počet sekund.

Na krabici bylo napsáno: "For Windows NT or better", tak jsem nainstaloval Linux

Klasická věta, která nejednou pobaví. Možná právě kvůli ní začali na krabice uvádět "Designed for Windows Vista", v případě notebooku to pak může znamenat, že ovladače k Windows XP nenajdete, nebo-li - poběží na tom jen Vista, no a s trochou fantazie i Linux.

Na závěr si dovolím jedno (ne)linuxové:

Nejsem gynekolog, ale rád se podívám ..

A jaká pořekadla znáte vy?

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux