přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MSI + SLED = linuxový netbook

Control

MSI + SLED = linuxový netbook

Je to tady, pytel se roztrhl a začínají pršet zajímavá řešení. Tak který si vybrat? Následuje čerstvá tisková zpráva.


reklama

Micro-Star International bude dodávat levné mini notebooky s předinstalovaným systémem SUSE Linux Enterprise Desktop

NOVELL upevnil své vedoucí postavení na linuxovém trhu prostřednictvím předinstalační dohody s Micro-Star International

MSI_SUSE_fotka.jpgPraha, Česká republika – 9. července 2008 – V reakci na rostoucí globální poptávku po Linuxu na klientských systémech oznámila společnost Novell, že Micro-Star International (MSI), přední tchajwanský výrobce počítačového hardwaru, bude dodávat SUSE Linux Enterprise Desktop 10 předinstalovaný ve svých levných mini noteboocích. Wind Notebook s předinstalovaným Linuxem patří mezi první modely v rychle rostoucím segmentu levných mini notebooků, které Intel Corporation nazývá „netbook“. Netbook Wind s novým procesorem Intel Atom se bude prodávat po celém světě a součástí jeho základní softwarové výbavy bude kromě systému SUSE Linux Enterprise Desktop také sada kancelářských aplikací OpenOffice.org a řada bezdrátových, bezpečnostních a multimediálních nástrojů.

MSI_SUSE_fotka_1.jpgPodle poslední zprávy IDC Worldwide Quarterly PC Tracker z června 2008 mají celosvětové dodávky přenosných počítačů v tomto roce dosáhnout 145,3 miliónu kusů, přičemž nástup velice levných notebooků má mít na celkový trh notebooků výrazný vliv.

Se systémem SUSE Linux Enterprise Desktop od Novellu získají zákazníci MSI uživatelsky vstřícné rozhraní, bohatou sadu aplikací a také vynikající technickou podporu s kvalitními ovladači. Společnosti MSI a Novell spolupracují na poskytování systému SUSE Linux Enterprise Desktop pro desktopy a notebooky MSI, ale toto je první předinstalační dohoda obou společností.

„Ze spolupráce s MSI na dodávkách přeinstalovaného systému SUSE Linux Enterprise Desktop v levných noteboocích s procesorem Intel Atom jsme nadšeni,“ řekl Roger Levy, senior viceprezident a ředitel divize Open Platform Solutions společnosti Novell. „Trh už je na desktopový Linux připraven. Kombinace vysoce mobilních, plně vybavených notebooků MSI s operačním systémem Novellu, který vyhovuje i náročným podnikovým požadavkům, nabízí zákazníkům to nejlepší z obou světů, komplexní a snadno použitelné řešení za velice dostupnou cenu.“

Dostupnost

Lehký netbook Wind s energeticky úsporným procesorem Atom bude celosvětově k dispozici v průběhu léta. Více informací naleznete na webu www.msimobile.com.

SUSE Linux Enterprise Desktop poskytuje prvotřídní použitelnost, vynikající interoperabilitu a zásadní aplikace pro práci. Lze jej nainstalovat do běžného stolního počítače a snadno přizpůsobit i pro konfigurace tenkého a tlustého klienta. Se systémem SUSE Linux Enterprise Desktop mohou podniky výrazně snížit náklady, zlepšit zabezpečení a zvýšit produktivitu svých pracovníků. Další informace o systému SUSE Linux Enterprise Desktop společnosti Novell najdete na webu www.novell.com/linux/desktop.


Oslovuje vás taková nabídka? Bude na hraní nebo na práci? Vyplatí se za ty peníze? A kolik vlastně stojí? Bude k dispozici i u nás?

 

Nahoru

Příspěvky

Vlastimil Ott MSI + SLED = linuxový netbook
Vlastimil Ott 9. 07. 2008, 13:31:12
Odpovědět  Odkaz 
http://www.msimobile.com/DetailPage.aspx?model=Wind_NB_Linux
MSI + SLED = linuxový netbook
Renek 9. 07. 2008, 15:30:46
Odpovědět  Odkaz 
Zdravim.

Dival jsem se a vypada to dost dobre. I ntb z predchoziho blogu. SuSE je bezva distro a Ubuntu taktez. I kdyz na programovani bych dal radeji rovnou Debian nebo CentOS ... Ale to je spis otazka zvyku. Spis mne prekvapilo rozliseni obrazovky. Nevim zda jsem se jen sptane nedival, ale bylo vsude 1024x768 resp na 600. Mel jsem jeden takovy NTB - IBM Lenovo R60. Byl bezva, ale to rozliseni mne vytacelo. Mel jsem na nem PCLinuxOS a kdyz jsem chtel zkusit zmenu screenu pri bootovani, okno pro nastaveni zasahovalo dolu a neslo zmensit ani posunout. Radji jsem se NTB zbavil. Ted mam 1440x900. Ale min. 1280x... musim mit. Asi jsem rozmazleny ;-)
Nicmene na obeznou praci v kancelari ci do terenu to bude dost dobry.


Rene
MSI + SLED = linuxový netbook
Joelp 10. 07. 2008, 13:06:37
Odpovědět  Odkaz 
Musím říct, že s MSI notebooky mám s linuxem jen dobré zkušenosti. Instaloval jsem na 2 Mandrivu 2008.1 a vše jelo na jedničku. Hned po instalaci jelo prostě vše (WiFi, blouetooth, kamera, multimedialní klávesy, suspend to RAM/disk, ...)

Když levný NTB s Linuxem, tak jedině MSI :)
MSI + SLED = linuxový netbook
Cinick 10. 07. 2008, 13:27:18
Odpovědět  Odkaz 
Lze jej nainstalovat do běžného stolního počítače a snadno přizpůsobit i pro konfigurace tenkého a tlustého klienta.

Neznalý klient by to mohl vzít jako urážku :))

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog