přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nefunkční Network Manager v Debianu Wheezy

Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Nefunkční Network Manager v Debianu Wheezy

wheezy.jpg

Connection activation failed: No user settings service available


Už před nějakou dobrou vyšel nový Debian, takže rozmrzly repozitáře testingu, udělal jsem tedy aktualizaci hromady balíčků a ejhle, nefunguje Network Manager, vidím WiFi sítě, ale nepřipojím se. Trošku jsem zkoumal, a googlil, až jsem vygooglil. Problém je v upstreamu v balíčku consolekit, je tam trochu politická diskuze o tom, co má na starosti consolekit a co přihlašovací obrazovka, bla bla. Pokud nepoužíváte GDM, asi budete taky v... tedy asi vás chyba také zasáhne.

Existuje spousta polofunkčních woraroundů, ale nejlepší je stáhnout prostě balíček ve straší verzi ze stable větve. Můžete třeba z jiného počítače na flashdisk. Balíček pak nainstalujete pomocí příkazu dpkg -i balíček.deb. Standardní dvojklik nebude fungovat, Gdebi vás nenechá udělat downgrade. No a nakonec stačí aptitude hold consolekit, aby se nechtěl znovu aktualizovat. Krásné na tomto řešení je, že nic nezávisí na nové verzi consolekitu, takže nemusíte downgradovat žádné jiné balíčky.

Na podobný problém narazíte možná i v jiných distribucích, například v Archu. Mandriva Linux a openSUSE mají opatchované balíčky, takže tam je to OK. Ubuntu nevím, ale bude to podobné. Týká se to těch, kteří používají SLiM, XDM a nebo startx.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...


Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »