přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Generátor sources.list pro Debian

Control

Generátor sources.list pro Debian

debian.png

Před nějakou dobou jsem objevil automatický generátor zdrojů pro Ubuntu. A tak jsem udělal to samé i pro Debian. Enjoy...


reklama

Je to už celkem dlouho, narazil jsem na tento generátor souboru se zdroji balíčků pro Ubuntu. Chytrá věc, nemusíte hledat všechny neoficiální zroje na různých wiki a pod.

Je to primitivní, uživatelé můžou přidávat neoficiální zdroje a když to budou potřebovat, zatrhat si, které chtějí. Stránka vygeneruje sources.list. Pracovně tomu říkáme RepoGen. Autorem myšlenky je jistý Stephan ze Švýcarska, předpokládám uživatel Ubuntu.

Tady uprostřed mohl být obrázek, aby to nebylo tak suché. Jsem však příliš líný na to, abych dělal obrázek z webové stránky. Snad potěší alespoň modrý rámeček.

Nějakou dobu jsem s ním korespondoval, až vznikla kopie stránky s jediným rozdílem: generuje zdroje pro distribuci Debian. Není sice ještě odladěná, ale zdá se, že funguje. Pracovně tomu říkáme DebGen.

Takže pokud máte nějaké další zdroje, neváhejte je přidat.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Generátor sources.list pro Debian
Ondřej P. 4. 06. 2009, 10:04:06
Odpovědět  Odkaz 
Moc pěkně udělané, jen jsem se setkal s tím, že klíče se nechtějí stáhnout (na Ubuntu, ale možná je to nějaký chyba u mě).

Pro Debian je to úžasné, ale nepřijde vám, že pro Ubuntu je to duplicitní k Ubuntu Tweak?
Ubuntu Tweak jsou docela dobré repositáře (hned od vydání OO.org 3.1, Chromium...), je pravda, že jsem se nikdy nezajímal, jak funguje jejich schvalování/přidávání.

Jinak Ubuntu Tweak je docela hezký projekt a neumí jen repozitáře :-).
Miroslav Hrončok Re:Generátor sources.list pro Debian
Miro Hrončok 4. 06. 2009, 20:20:08
Odpovědět  Odkaz 
Nevím, smyslem blogpostu bylo propagovat verzi pro Debian. Debian Tweek není.
Generátor sources.list pro Debian
Ondřej P. 4. 06. 2009, 20:57:00
Odpovědět  Odkaz 
Jasné :), pro Debian je to dobré. Jen by to ještě mohlo umět vybudovat jednotný skript pro všechny klíče..., kopírovat je ručně je otrava :).

Ono jsem čekal jestli mi někdo třeba nevysvětlí nějaký důvod.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blog