přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Není Open jako Open

Není Open jako Open

Aneb co dělat s Open XML MS Office 2007 ..


Je to zajímavé, ale donedávna mi OpenOffice.org otevíral i dokumenty vytvořené v MS Office 2007, tedy ty prapodivné dokumenty končící např. na .docx. Protože mi však už tyto dokumenty neotvírá (používám Debian testing a dál jsem po tom nepátral), hledal jsem, jak mu to opět umožnit.

Řešení spočívá v instalaci odf-converter, což je balíček vytvářený společností Novell a i když Novell jako takový (díky setkání se s jejich produktem Novell Netware a smlouvě s Microsoftem) bytostně nesnáším, tento balíček jsem si přesto nainstaloval a musím uznat, že se jim povedl. Takže jak umožnit OpenOffice.org, aby nové soubory MS Office 2007 otevřel? Třeba takto:

 

Na této stránce naleznete vše potřebné. :-) No a pro jednoduchost a 32b architekturu (nebude do budoucna s novou verzí fungovat):

wget http://download.go-oo.org/red-carpet/ooo-680/sled-10-i586/odf-converter-1.1-7.i586.rpm
sudo alien -i odf-converter-1.1-7.i586.rpm

Je zajímavé, že na těchto stránkách umožňují stažení konvertoru "jen tak", zatímco Novell pro stažení balíčku nutí uživatele k registraci. Nevím jak vy, ale já nucené registrace nerad. ;-)

 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos