přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Není Open jako Open

Není Open jako Open

Aneb co dělat s Open XML MS Office 2007 ..


Je to zajímavé, ale donedávna mi OpenOffice.org otevíral i dokumenty vytvořené v MS Office 2007, tedy ty prapodivné dokumenty končící např. na .docx. Protože mi však už tyto dokumenty neotvírá (používám Debian testing a dál jsem po tom nepátral), hledal jsem, jak mu to opět umožnit.

Řešení spočívá v instalaci odf-converter, což je balíček vytvářený společností Novell a i když Novell jako takový (díky setkání se s jejich produktem Novell Netware a smlouvě s Microsoftem) bytostně nesnáším, tento balíček jsem si přesto nainstaloval a musím uznat, že se jim povedl. Takže jak umožnit OpenOffice.org, aby nové soubory MS Office 2007 otevřel? Třeba takto:

 

Na této stránce naleznete vše potřebné. :-) No a pro jednoduchost a 32b architekturu (nebude do budoucna s novou verzí fungovat):

wget http://download.go-oo.org/red-carpet/ooo-680/sled-10-i586/odf-converter-1.1-7.i586.rpm
sudo alien -i odf-converter-1.1-7.i586.rpm

Je zajímavé, že na těchto stránkách umožňují stažení konvertoru "jen tak", zatímco Novell pro stažení balíčku nutí uživatele k registraci. Nevím jak vy, ale já nucené registrace nerad. ;-)

 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...