přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová betaverze Xfce 4

POINT.X (2018-19)

Nová betaverze Xfce 4

Xfce 4.6 Beta 2 a Debian GNU/Linux ...


reklama

Pokud používáte desktopové prostředí Xfce a přitom byste rádi zkusili tu nejaktuálnější verzi, můžete použít archív jednoho z vývojářů Xfce a nainstalovat vše "Debian way". Zkrácená verze instalace je tu.

Instalace v Debianu

Do souboru /etc/apt/sources.list přidejte řádky

deb http://debian.corsac.net unstable/
deb http://debian.corsac.net UNRELEASED/
deb-src http://debian.corsac.net unstable/
deb-src http://debian.corsac.net UNRELEASED/

Dál naimportujte klíč pro ověření zdroje balíčků

wget -O - http://debian.corsac.net/repository.gpg | sudo apt-key add -

A nainstalujte třeba takto

aptitude -t unstable

pak stiskněte písmenko u pro aktualizaci zdrojů a nainstalujte Xfce4 tak jak jste zvyklí. Za návod můžete vděčit (stejně jako já) uživateli pestr. ;-)

Změny na první pohled

V nové verzi je mj. upravený Správce nastavení, což je jistě dobře. "Nově" se objevil Směšovač starající se o hlasitost zvukového systému, který se při zatočení kolečkem buď zesiluje nebo zeslabuje - žádná novinka, ale tentokrát na točení kolečkem reaguje po 1%, tz. člověk si konečně pořádně zatočí. :-) No a nic ve zlém, nebyl by lepší překlad?

Konečně mi zdá se korektně funguje ikona přepínače klávesnice, dřív se mi často místo české vlajky ukazoval text (Null).

Nahoru

Příspěvky

Nová betaverze Xfce 4
Xgamer 18. 11. 2008, 15:53:26
Odpovědět  Odkaz 
Tak no už sa teším na XFCE 4.6 kedže XFCE mi vyhovuje najviac aj keď mám pomerné výkonné železo ale momentálne by ma skôr zaujimalo ako dostať na Debian nové aktualizované XFCE 4.4.3 predsa len preferujem trochu stability bety nerad skušam,nemá niekto nejaký tip na repozitár s XFCE 4.4.3?thx
Re:Nová betaverze Xfce 4
Márten 18. 11. 2008, 20:12:54
Odpovědět  Odkaz 
To by mě také velmi zajímalo. Pokud to někdo víte, podělte se prosím.
Martin Šín Re:Re:Nová betaverze Xfce 4
Martin Šín 18. 11. 2008, 21:21:50
Odpovědět  Odkaz 
Popravdě, nakolik se betaverze liší od oficiálního vydání? Tj. ta verze, kdy si vývojáři myslí, že je vše ok a přitom by ještě potřebovali, aby to uživatelé odzkoušeli, nebo se pletu? ;-) Stránky Xfce mi teď připadnou nějako líné, ale podívám se po balíčku.

Jinak mi to běží dobře, tak můžu doporučit. Chyby typu "spadlo mi to a měl jsem po srandě" jsem nezaznamenal a jiné chyby krom pro mě nesympatického "Směšovače" také ne.
Re:Re:Re:Nová betaverze Xfce 4
Márten 19. 11. 2008, 07:59:48
Odpovědět  Odkaz 
Jaká se Vám zdá náročnost prostředí (zejména obsazení RAM) oproti verze 4.4? Doufám, že se XFCE svým vývojem moc nerozežírá.

Jinak měl jsem namysli nějaký repositář, kde by se udržovala aktuální stabilní verze tohoto prostředí (nejlépe pro Debian). Počítač používám jako pracovní nástroj, proto si nemohu dovolit spoléhat se na to, že vývojářům neunikla nějaká chyba. Stabilita je pro mě větší prioritou než nejnovější software.
Martin Šín Re:Re:Re:Re:Nová betaverze Xfce 4
Martin Šín 19. 11. 2008, 11:01:55
Odpovědět  Odkaz 
Tak tohle neměřím, ale podle jednoho z relase info (http://www.xfce.org/documentation/changelogs/4.5.90) píší "zeštíhlení kódu a jemné snížení nároků na operační paměť", tak zvýšené náročnosti na paměť počítače bych se nebál.

Počítač(e) také používám na vytváření jiných hodnot než hraní si, pak už jen záleží na vás. Ono Xfce není zrovna super velký balík a tak se to dá řešit nainstaluju/používám a když to nefunguje, tak downgraduju na předchozí verzi. Je pravda, že si tím člověk může přidělat starosti, ale v tomto případě to není záležitost na několik dnů nebo hodin - je to otázka chvilky (stažení a instalace asi 20 MB ?)

Také mám radši stabilní věci, ale pokud vám v nich něco nejde, pak se stává, že správci balíčků sami odkazují na verzi novější, ve které je chyba spravena. No, stable je stable, tím to uzavřeme. ;-)
Re:Re:Re:Re:Re:Nová betaverze Xfce 4
lukvesel 19. 11. 2008, 15:06:12
Odpovědět  Odkaz 
používam distribuci zenwalk a v snapshot sa objavilo xfce4.6beta neviem ktorá to je beta či 1 alebo beta2. moje postrehy su skor pozitívne.. tato beta mi pride rychlejsia nez 4.4 takze čo sa vykonu týka je podla mna na tom lepsie.. oznacovanie ikon na ploche je tiez super ale ešte to nie je 100perc. funkcne. povedal by som xfce4.6 bude funkncostou gnome s narokmi a velkostou klasickeho xfce.
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Nová betaverze Xfce 4
Márten 19. 11. 2008, 16:06:01
Odpovědět  Odkaz 
To všechno zní velice dobře. Kord mám radost z té optimalizace kódu. Vypadá to, že XFCE půjde tím správným směrem.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux