přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový LinuxEXPRES: Linux a ekonomické systémy

Nový LinuxEXPRES: Linux a ekonomické systémy

Brno, 21. listopadu 2005 – LinuxEXPRES V pondělí 21. listopadu 2005 vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované tentokráte ekonomickým a CRM systémům. Je k dispozici na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.


Tématem čísla jsou ekonomické a účetní systémy, které lze provozovat v Linuxu. Článku se chopil Bohdan Milar a sepsal vyčerpávající materiál o aplikacích, které lze k tomuto účelu použít, doplněný fundovaným komentářem.

K vydání druhé verze kancelářského balíku OpenOffice.org se vrací Svatopluk Vít svou přehlednou recenzí, v níž vyzdvihuje jeho nové vlastnosti. Zajímavým čtením je také reportáž Adama Rambouska, člena českého OOo týmu, z cesty na konferenci OOoCon 2005 do Slovinska.

Jaroslav Martin se zaměřil na novou Operu, která je od nedávna freeware. Tomáš Klos je věren svému oboru, proto opět píše o hudbě, tentokráte o programu EasyTag, který vám pomůže udělat pořádek v souborech s hudbou.

Jiří Pech se rozepsal o distribuci Vidalinux, která přináší Gentoo v trochu jiné formě. Anna Bernáthová sestavila srozumitelný a praktický návod, jak správně napsat a odeslat hlášení o chybě (bugreport) a zároveň vše popsala na nejznámějším systému pro správu chyb - Bugzille.

V rubrice Hardware naleznete recenzi WiFi adaptéru Linksys WUSB11, pokračuje seriál o BASHi, programovacích jazycích (Prolog) či rubrika Okénko do oken (LimeWire). Bohdan Milar také vyčerpávajícím způsobem popsal novou verzi populární hry Battle for Wesnoth.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF.

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.

Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm_cz
tel.: +420 538 702 700

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...