přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový LinuxEXPRES: Linux a mobilní technologie

Nový LinuxEXPRES: Linux a mobilní technologie

Brno, 17. října 2005 – LinuxEXPRES V pondělí 17. října 2005 vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované tentokráte mobilním technologiím. Je k dispozici na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.


Elektronické předplatné LinuxEXPRES i na Slovensku!

Připravili jsme pro vás výhodnou nabídku elektronického předplatného časopisu LinuxEXPRES: za celý ročník (12 čísel) časopisu LinuxEXPRES v rámci elektronického předplatného zaplatíte pouze 349,- Kč včetně DPH. Na Slovensku platí cena 390,- Sk bez 19% DPH se splatností na slovenský účet! V den vydání časopisu potom obdržíte e-mailem odkaz pro stažení aktuálního čísla časopisu ve formátu PDF.

Při nákupu tohoto produktu zvolte způsob platby/dodání "Elektronický odběr". Nemusíte se obávat, že byste museli na poštu - odešleme vám pouze e-mail s odkazem na PDF soubor. Platba probíhá zálohovou fakturou, kterou vám taktéž zašleme e-mailem.

V případě, že chcete započít předplatné od konkrétního čísla časopisu (možno i zpětně), uveďte prosím do poznámky, od kterého čísla máme předplatné započít, v opačném případě bude předplatné uvažováno počínaje číslem, které je aktuálně v distribuci.

Aktuální číslo

V pondělí 17. října 2005 vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované tentokráte mobilním technologiím. Je k dispozici na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.

Tématem čísla je spolupráce Linuxu a mobilních zařízení, zejména mobilních telefonů. Tomu je věnována i příloha Anny Bernáthové pojednávající o softwaru, kterým lze mobilní telefony ovládat. Součástí přílohy je také článek Tomáše Klose o práci s technologií Bluetooth.

Ve stejném duchu se nese také rozhovor s vývojářem Michalem Čihařem, který se podílí na vývoji aplikací, jež jsou zmiňovány v příloze. Zdeněk Štěpánek ve své reportáži zachytil zkušenosti, které nasbíral při stavbě komunitní sítě ve Varnsdorfu - Budování komunitní WiFi sítě.

Druhým dílem se uzavírá série o kódování zvuku od Tomáše Hanuska, částí o Fortranu pokračuje seriál o programovacích jazycích (Lukáš Faltýnek) a Juraj Šípoš se vydal po stopách vývoje grafického prostředí X Window System.

Svatopluk Vít podrobně rozebral simulátor Racer, který přináší perfektní zážitek. V sekci Distro se objevuje recenze originální minidistribuce Puppy Linux z pera téhož autora.

Pokračuje seriál o BASHi, tentokráte o podmínkách, stálé rubriky Internet, make install či Okénko do oken jsou opět plné zajímavých informací. Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF.

Více informací o časopise LinuxEXPRES naleznete na stránkách www.LinuxEXPRES.cz.

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.

Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm_cz
tel.: +420 538 702 700

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz