přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenVPN podruhé

OpenVPN podruhé

Odvrácená strana ráje - instalace klienta na Windows ..


Ne, nebojte se, instalace klienta pro Windows je stejně "jednoduchá" jako v Linuxu, jen Windows nemusím ...

Instalace

Ze stránek projektu si stáhněte instalátor OpenVPN určený pro Windows a nainstalujte tak jak jse zvyklí. Po instalaci přibude v systému kromě příslušné nabídky i další síťová karta, u které vám bude systém hlásit "Kabel byl odpojen"...

Nastavení

Nyní se podívejte do nabídky Start - Programy - OpenVPN, zde najdete odkazy na konfigurační soubory, log, ukázkové soubory atd. Z nabídky zvolte  OpenVPN configuration file directory. Otevře se vám adresář obsahující soubor README s návodem jak by měl konfigurační soubor vypadat:

This directory should contain OpenVPN configuration files
each having an extension of .ovpn

When OpenVPN is started as a service, a separate OpenVPN
process will be instantiated for each configuration file.

Pokud jste trochu zběhlí ve Windows, pak je situace jasná. V tomto adresáři je potřeba vytvořit konfigurační soubor OpenVPN - s libovolným názvem, ale příponou .ovpn. No, nyní mluvím o zběhlosti, ale vytvořit konfigurační soubor s touto příponou (pokud nesáhnete po přikládaných vzorových souborech) je čistě za pomoci Windows prakticky nemožné... Takže buď použijte vzorové soubory a upravte je, nebo si vše předpřipravte v Linuxu...

Obsah tohoto konfiguračního souboru je stejný jako je obsah klientského souboru z předchozího zápisu. Dál do tohoto adresáře nakopírujte všechny tři soubory s potřebnými certifkáty (soubory ca.crt, client1.crt a client1.key). Tím je instalace a nastavení hotové, můžeme přejít ke spuštění OpenVPN.

Spuštění klienta

Protože se program nainstaloval jako Služba, najdete ho např. v nabídce Start - Ovládací panely - Nástroje pro správu - Služby ... uff

V nich (při troše hledání) se nachází OpenVPN service, kterou teď můžete třeba pomocí pravého tlačítka myši spustit. V případě, že to nastavujete nějakému méně zkušenému uživateli, pak asi nebude od věci nastavit automatické spouštění (je-li to možné...). Jestliže vše dopadne dobře, ikona odpojeného síťového rozhraní zmizí a vy budete připojeni do vnitřní sítě. Odpojení se provede vypnutím služby OpenVPN...

Závěr

Pokud vám nic nebrání, pak OpenVPN určitě vyzkoušejte, stojí za to .. ;-)

 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...


Tagy