přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Prosincový LinuxEXPRES nejen o hrách

Prosincový LinuxEXPRES nejen o hrách

V tomto svátečním období si jistě rádi přečtete něco odlehčeného. Hry, to je téma pro volné chvíle a v prosincovém čísle je jich opravdu hodně.


Nechybí ovšem zprávy ze světa Linuxu. Naše redakce odhalila, že firma ZONER vyvíjí antivirový systém, což jste si již ostatně přečetli v rozhovoru, který byl publikován na našem portále. Věnovali jsme se také úspěšnému nasazení Linuxu ve výrobní firmě a vyzkoušeli jsme několik čerstvých verzí programů v rubrice make install.

V čísle přinášíme ohlédnutí na čtyřmi linuxovými akcemi, které se konaly na přelomu podzimu a zimy. Rozhovor se však nese již ve zcela herním duchu - autora asi nejúspěšnější open-source hry Bitva o Wesnoth zpovídal Lukáš Faltýnek.

Ačkoli Anička Bernáthová pracuje u firmy SUSE ČR, nebála se vystřelit do vlastních řad v recenzi SUSE Linuxu 10.0. Zato Petr Vojnar svůj milovaný Slackware 10.2 vychválil, ani se mu nedivíme - je to legenda.

Konečně se dostáváme ke slíbeným hrám. Ve třech článcích si přečtete něco o aktuálních titulechm a připravovaných novinkách, které ještě nejsou k dostání. Vše to završuje recenze hry America`s Army, která vyšla v nové verzi.

Balíčkovací systémy, jazyk Scheme a konečně nějaké to pokročilejší skriptování v seriálu o interpretru Bash - to jsou témata rubriky praxe. Navíc přidáme i několik tipů a triků pro linuxovou konzoli (jak na výpočty, doplňování pomocí klávesy TAB a klasická utilitka Fortune). Návod na to, jak vyrobit z plechovky WiFi antétu je sám o sobě zvláštním článkem, my jsme ho pojali jako fotonávod.

A to není zdaleka vše - nahlédnete pod pokličku adresáři /proc, přineseme návod na zrestaurování hudby ze starých gramodesek a vyzkoušíme volant od firmy Logitech v Linuxu. Prosincové číslo čeká na Vás!

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Zapletal

Lukáš Zapletal

Senior Software Engineer @ Red Hat


  • Distribuce: Fedora

| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »