přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sdružení Debian.cz ohlásilo spolupráci se společností Liberix

POINT.X (2018-19)

Sdružení Debian.cz ohlásilo spolupráci se společností Liberix

Oznámení


reklama


Sdružení Debian.cz ohlásilo spolupráci se společností Liberix


Jsme rádi, že můžeme při příležitosti vydání dlouho očekávané nové verze Debianu - Sarge - oznámit zahájení spolupráce mezi sdružením Debian.cz a společností Liberix, o.p.s. Cílem spolupráce bude především zajištění dobrovolníků a hledání dalších způsobů podpory pro projekt Debian v České republice.

Debian GNU/Linux patří mezi nejvýraznější a nejpoužívanější distribuce GNU/Linuxu ve světě a je velmi populární především u zkušenějších uživatelů, kteří jej preferují kvůli jeho svobodě, stabilitě a otevřenému způsobu vývoje. "Věříme, že vzájemná spolupráce přispěje nejen ke zviditelnění této unikátní distribuce, ale i svobodného softwaru jako takového," prohlásil Miroslav Kuře, koordinátor českého lokalizačního týmu Debianu.

Posláním Liberixu je propagace a podpora svobodných informačních technologií, včetně open source a free software. Podporou není zamýšlen pouze vlastní vývoj, lokalizace a dokumentace. Jde také o právní otázky a administrativní podporu vývojářů. Propagaci společnost provádí v různých rovinách, účastní se též různých konferencí či přímo oslovuje významné instituce v oblasti médií, školství, veřejné správy i v korporátní sféře. Liberix je partnerem společnosti Brailcom, o. p. s. a projektu Edunix. Více se o nás dočtete na www.liberix.cz.


Ivan Bíbr, tiskový mluvčí

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog