přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Srpnový mobilní LinuxEXPRES

Control

Srpnový mobilní LinuxEXPRES

Tisková zpráva - vychází nové číslo časopisu s rozsáhlým testem notebooků.


reklama

Brno, 8. srpna 2005 - LinuxEXPRES

Právě vychází srpnové číslo měsíčníku LinuxEXPRES, který je jako vždy nabitý mnoha informacemi. Červenou nití tohoto vydání je detailní test jedenácti notebooků, které prošly tvrdým srovnáním. LinuxEXPRES 8/2005 je k dispozici na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.

Jako v každém čísle se i tentokrát seznámíte s novinkami ze světa jádra, KDE, GNOME, Debianu, Mandriva Linuxu, OpenOffice.org, SUSE či Mozilly. Na jedné z prvních stránek se opět setkáte s Tipem LinuxEXPRESU, který se týká vytváření obsahů a rejstříků v OpenOffice.org Writeru.

Lubomír Čevela shrnul v propracovaném článku historii, principy a současnost softwarových patentů. V návaznosti sleduje podobný článek od Bohdana Milara otázku třetí generace GNU GPL - nejznámější z licencí světa svobodného softwaru.

V rubrice Distribuce uvízl trochu netradiční pokus o live systém - Symphony OS, stejně jako další z témat, kterým je Dropline GNOME a webový prohlížeč Epiphany v rubrice Software. Nechceme zapomenout ani na LyX, grafický manažer GAG či kouzla s ImageMagickem.

Rozsáhlá a propracovaná příloha obsahuje recenze jedenácti notebooků různých výkonnostních a cenových úrovní. Doplňující tabulky a výsledky benchmarků naleznete na webovém sídle časopisu www.LinuxEXPRES.cz. Dalšími testy prošly EDGE a GPRS karty, které zapůjčili mobilní operátoři.

Nechybí ani pokračování seriálu o BASHi, méně známých programovacích jazycích (tentokrát o Haskellu) nebo o hrách v Linuxu, stejně jako tradiční recenze knižních titulů.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF.

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.

Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm_cz
tel.: +420 538 702 700

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog