přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TexMakerX

Control

TexMakerX

reklama

Nahoru

Příspěvky

TexMakerX
edumach 26. 01. 2012, 09:17:53
Odpovědět  Odkaz 
TexMakerX i TexStudio jsou pěkné editory, obsahují řadu praktických vychytávek, nicméně v něm (alespoň u mne) zlobí vkládání závorek.

V obou editorech se mi nechtějí psát levé hranaté ano složené závorky - ani přes AltGr nebo Alt+kód znaku a to ve Windows 7. V TexStudiu pod linuxem to funguje bez problémů. V případě LaTeXového kódu je to fatální problém.

Nevíte, čím to může být. Zkoušel jsem se dopátrat na internetu, ale bezvýsledně.
TexMakerX
fri 26. 01. 2012, 11:03:25
Odpovědět  Odkaz 
Neztrácejte dál čas a rovnou napište autorům TexStudio, já to nevím, ale ti by to mohli vědět, anebo Microsoftu anebo výrobci klávesnice. :)

Mám teď před sebou klávesnici a AltGr + stisk klávesy, kde vidím obrázek hranaté závorky, mi vkládá něco úplně jiného. Vypadá to, že to k tomu není určené a musí se to dělat jinak..
Re: TexMakerX
edumach 26. 01. 2012, 11:58:18
Odpovědět  Odkaz 
Asi bych měl doplnit, že ve Win7 mám standardní české rozložení klávesnice a [ vkládám AltGr+F nebo Alt+91. Kdekoliv jinde v systému a aplikacích to funguje (viz tento příspěvek), jen TexMakerX/TexStudio odmítá. V klasickém TexMakeru to také jde. Bez problémů jdou vkládat i obě pravé závorky ]}.

Zkoušel jsem i starší verze... nic, levé [{ prostě nic. Je to k vzteku.

To jsem jediný v ČR, kterému to nefunguje?
Michal Hrušecký Re: Re: TexMakerX
Michal Hrušecký 26. 01. 2012, 16:08:50
Odpovědět  Odkaz 
Jedna varianta co mi fungovala byla AltGr+B/N pro {/} a AltGr+F/G pro [/], ale to je co se systemu tyce, ne co se jednotlivych programu tyce.
Michal Hrušecký Re: TexMakerX
Michal Hrušecký 26. 01. 2012, 16:06:14
Odpovědět  Odkaz 
Co vklada AltGr + klavesa je definovano v klavesove mape. Zakerny je, ze treba Ceska qwerty a Ceska qwertz klavesnice vkladaj neco jinyho. V Linuxu se to da poeditovat, ne prilis snadno, ale ani nijak slozite, ja sem si ceskou klavesovou mapu upravoval preve kvuli tomuhle - aby AltGr vkladalo to co vidim na anglicky klavesnici.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz