AKTUALIZACE. Nedávno jsme vám ukázali návrh nového loga. Vrhli jste se na konstruktivní kritiku a někteří z vás dokonce přiložili ruku k dílu. Máme další návrhy, včetně nové verze původního návrhu. Pomozte nám tedy najít logo, které bude reprezentovat náš PDF magazín.
Původní návrh, pro přehled pojmenovaný Martin, má na základě vašich reakcí nové verze. Přibyla pak verze Dušan. Tak vybírejte komentujte - hledáme (nové) logo pro openMagazin. Všechny obrázky po kliknutí zobrazí větší verzi, kompletní galerie je samozřejmě k dispozici.
Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové.
Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí
RSS kanálu
Už to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransomware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.
Počet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.
S tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.