přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP

Karat

Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP

gimp.jpg

O víkendu probíhal sraz (nejen) autorů portálů Liberixu. Mezi zúčastněnými byl jeden den i Luboš Čevela, jeden z dlouholetých autorů LinuxEXPRESu, který se pochlubil svou novou knihou.


reklama

Kniha se jmenuje Digitální fotografie v programu GIMP a vydalo ji nakladatelství Computer Press. Samozřejmě jsem ji ještě celou nečetl, to jsem nemohl stihnout, ale z toho, co jsem viděl, jsem nadšený. Určitě se jedná o povinnou výbavu (nejen) Linuxových fotografů. Rozhodně jedna z knih, která vytře zrak několika mým kamarádům, kteří tvrdí, že GIMP je úplně na nic.

Knihu už jsem si koupil, stejně tak jako několik dalších lidí ze srazu, a měla by dorazit každým dnem. Samozřejmě můžete brzy očekávat recenzi od některého z našich autorů.

Ukázka z knihy Digitální fotografie v programu GIMP, autorsky chráněný materiál © Computer Press, a.s.Ukázka z knihy Digitální fotografie v programu GIMP, autorsky chráněný materiál © Computer Press, a.s.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP
Vladimír Vojta 26. 01. 2010, 10:01:11
Odpovědět  Odkaz 
Kniha to je rozhodně zajímavá. :-)
Lubomír Čevela Co jste v knize očekával a nenašel
Lubomír Čevela 25. 02. 2010, 08:55:45
Odpovědět  Odkaz 
Díky za upřímnou reakci. Při psaní jsem se snažil nezbytné postupy pro začátečníky vyvážit postupy adresovanými středně pokročilým uživatelům (např. Odstranění šumu, Zatmavení rohů, Napodobení infračervené fotografie, Přidání pohybu) Jako autora by mě velice zajímalo, která Vaše očekávání kniha nesplnila, případně Vaše návrhy na její doplnění. Zpětná vazba od Vás mi může mi pomoci vylepšit případná další vydání knihy nebo přinést inspiraci pro články věnované práci v GIMPu.
Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP
Páťa Tlučhoř 26. 01. 2010, 21:10:30
Odpovědět  Odkaz 
Pro ty co vládnou jazykem Williama Shakespeara a Georga Stephensona doporučuji i soubor osmnácti GIMPových tutorialů v PDF z Tuxradar.com link ke stažení = http://www.tuxradar.com/files/lxf_gimp_tutorials.zip
Lubomír Čevela Re:Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP
Lubomír Čevela 27. 01. 2010, 23:15:34
Odpovědět  Odkaz 
Díky za tip. Tutoriály vvýborně doplňují obsah knihy. Většina z nich je totiž zaměřena spíše na tvorbu grafiky, než na samotné úpravy fotografií.
Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP
Michal Dočekal 29. 01. 2010, 10:59:03
Odpovědět  Odkaz 
Včera jsem si ji pořídil. Na první pohled vypadá úplně úžasně. Těším se, až se na ni podívám podrobněji.
Irena Šafářová Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP
Irena Šafářová 29. 01. 2010, 11:13:25
Odpovědět  Odkaz 
Už ji mám objednanou :-D Děkuji za napsání téhle knihy.
Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP
Pavel 24. 02. 2010, 18:33:08
Odpovědět  Odkaz 
Tak jsem se byl na ni podívat v knihkupectví. Prošel jsem si jí celou a zjistil, že by to pro mně byly vyhozené peníze, protože co tam bylo už dávno umim. Tak jsem byl docela zklamaný. Pro začátečníky je to ale dobrá volba!!!
Viděl jsem knihu Digitální fotografie v programu GIMP
Václav Jan 6. 12. 2010, 10:24:28
Odpovědět  Odkaz 
Kniha se mi velmi líbí, doporučuji ji všem, kteří mají zájem o digitální fotografii a používají GIMP. Pro německy čtoucí digitální fotografy doporučuji dvě knihy od autorky Bettina K. Lechner, první je s názvem "GIMP - fuer digitale Fotografie, Webdesign und kreative Bildbearbeitung", nakladatelství Addison-Wesley a druhá "Digital fotografieren Gimp", nakladatelství Markt+Technik.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blog