přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vychází červnový LinuxEXPRES o 64 bitech

Control

Vychází červnový LinuxEXPRES o 64 bitech

Nový LinuxEXPRES je právě na stáncích!


reklama

Červnový LinuxEXPRES o 64 bitech

Brno, 6. června 2005 – LinuxEXPRES

Dnes vychází červnové číslo měsíčníku LinuxEXPRES, který se tentokrát zaměřil na 64 bitů a Linux. V čísle najdete soutěž o 64bitový počítač firmy HP s LCD panelem a Linuxem. K dostání je na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.

Hlavním tahákem čísla je speciální příloha, která vznikla ve spolupráci se specialisty z firem IBM a Intel. První část je duelem mezi 64bitovými technologiemi firem AMD a Intel, konkrétně serverovými čipy Opteron a Xeon. Druhá část pak představuje vyspělé technologie pro 64bitové servery: IBM POWER5, Intel Itanium 2 a Sun SPARC IV.

Rozhovor s člověkem, který působí ve firmě IBM od osmdesátých let, Johnem Shedletskym, se bude líbit zcela jistě i lidem, kterým témata jako AIX, WebShpere nebo Workplace nic neříkají. Druhý rozhovor se věnuje také aktuálnímu dění kolem „aféry BitKeeper“: Petr Baudiš ochotně zodpovídal naše četné otázky. Ti z vás, kteří se právě rozhodují o změně zaměstnání, naleznou v čísle také nabídku atraktivních volných míst u významných IT společností.

Článek, který si jinde nepřečtete. Takový je text Bohumíra Zámečníka o robotech, ve kterých „žije“ systém Linux. Jak eliminovat spam na 99,9 procent poradí Tomáš Klos ve článku o SpamAssassinu 3.0. Jak snadno přejít z Mandrakelinuxu na Mandrivu, praktický návod na tvorbu portálu pomocí systému Drupal a synchronizace souborů pomocí Unisonu jsou další lákadla červnového čísla. Pokračuje seriál o Bashi a jednostránkové představení dalšího méně známého programovacího jazyka: Lua.

Pravidelné rubriky jsou na svém obvyklém místě, pokud máte rádi hry typu FPS, jistě si s chutí přečtete recenzi báječné „gamesy“ Open Quartz. A to nejlepší na konec – soutěž pro všechny čtenáře LinuxEXPRESu. Stačí nalistovat stranu 51 a pomocí formuláře na našich stránkách zodpovědět sedm otázek. Losovat se bude už za měsíc, chcete-li zpracovávat svoje digitální fotografie z předprázdninové dovolené na novém počítači s 19palcovým panelem, určitě se zúčastněte.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF. Každý den zde vycházejí články o Linuxu a připravujeme další služby. Stojí za to naše stránky navštívit!

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz