Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Webmail třikrát jinak

RedHat

Webmail třikrát jinak

Dnes jsem nainstaloval další ..


Ne, že by normálnímu člověku (za kterého se "chca nechca" stále považuji) nestačilo jediné webové rozhraní ke svému emailu, ale ne vždy to je to pravé, ne vždy obsahuje vše co potřebujete, ne vždy vám prostě vyhovuje nebo se vám jednoduše líbí.

Pozor, pokud byste chtěli změnit webové rozhraní uživatelům webového serveru, který spravujete, pak to raději nedělejte. Proč? Zkuste to a uvidíte, ale byli jste varováni! ;-)

Squirrelmail

Kdo by neznal tenhle webmail s veverkou v logu. Webmail vyniká především velmi jednoduchým textovým rozhraním vhodným pro méně zkušené uživatele a snadnou instalací a správou pro správce pomocí komfortního konzolového nástroje squirrelmail-configure. Hledáte-li jednoduché webové rozhraní, které bude plnit svoji funkci dobře a dlouho, pak není co řešit. Jediné slabé místo o kterém vím je vzhled ...

1.png

Horde

To jsem jednou potkal mého bývalého třídního učitele, který si stěžoval na to jaké hrozné rozhraní ve škole používají, tak jsem ho také zkusil. Horde odradí především svou složitou instalací. Zatímco Squirrelmail po jemném nastvení prostě funguje u Horde je jeho nastavení opravdovou hackeřinou. Je to samozřejmě otázkou cviku, čtení dokumentace, ale ta instalace - prvotní nastavení mi opravdu snadné nepřišlo.

Jakmile se ovšem přes tuto počáteční nesnáz přenesete, získáte pokročilé webové rozhraní k vašemu emailu. Protože se jedná opravdu o rozsáhlý systém, nemusí vše ani napodruhé fungovat. Výhodou Horde je, že se administrace provádí přímo přes webové rozhraní. Přesto z ní jde docela strach. ;-)

2.png

RoundCube

Kulatou kostku si představíme snad všichni, to je asi stejné jako šišatá kružnice nebo ta menší polovina respondentů. Toto je momentálně poslední přírůstek do rodiny webmailů, s kterými jsem se setkal. Co mě na něm upoutalo je především jeho relativní mládí a hlavně jednoduchost. Jednoduchost instalace, po lehké konzultaci s dokumentací i nastavení a především jednoduchost (a v tom je i krása) rozhraní programu. Víc dodat nemůžu, prostě běží a jak to celé funguje to ví jenom programátoři.

3.png

Ti další

Nemůžu nejmenovat Open WebMail, který mi ale k srdci nepřirostl a hromadu dalších.

Na závěr se ještě omlouvám za tu mazaninu, kterou jsem z webmailu vytvořil, ale ukázat vám své emaily mi nepřišlo před 22 hodinou příliš vhodné. Jako ukázka to myslím ale stačí.

Odkazy

Squirrelmail

Horde

RoundCube

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - A

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis