přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, WhoCallsMe?

WhoCallsMe?

Kdo mi volá? Třeba pomůže i vám ..


Dnes to bude ryze nelinuxový zápisek, zápisek, který se nebude věnovat OpenSource ani Debianu, natož otevřeným programům, které mám rád. (Předchozí věta je typickou ukázkou jak udělat agitaci na místě kde o výše zmíněné nikdo nestojí. ;-) ) No dost bylo srandy, co mě to teda dneska překvapilo ..

Měl jsem zmeškaný hovor, hovor z pro mě neznámého čísla 729930852. Leč práce byla přednější a tak jsem začal po volajícím pátrat až nyní. Hodný strýček Google (snad mu to ještě nějakou dobu vydrží) číslo rozpoznal a odkázal mě na službu Who calls me?, kde jsem se dozvěděl vše potřebné a především, že mi nestojí za to volat zpět...

Musím přiznat, že to je dobrý nápad, jedná se o databázi telefonních čísel cituji "prodavačů po telefonu, nevýdělečných organizací, charit, politických průzkumů, podvodníků a dalších společností, které vám zanechají zprávu, ukončí hovor jakmile to zvednete, těch kteří ignorují to, že s nimi nechcete mluvit a jednoduše vám naruší váš den." A jakou s nimi máte zkušenost vy?

Já zpravidla v takovýchto situacích říkám: "Správce sítě tu není. Ano, teď tu byl, ale těžko říct kdy se vrátí.", "Jo, já Microsoft Windows/Office nepoužívám, tak tu knihu nepotřebuju. Jestli to používá někdo jiný, to nevím.", no a pokud jsou opravdu neodbytní, pak to za mě vezme věrný posluchač stůl, vypovídat je zpravidla nechávám, ta radost když si na ně někdo udělá čas je slyšet i přes telefon. ;-)

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station