přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Brave: Přichází s první stabilní verzí

Alvao

Brave: Přichází s první stabilní verzí

brave_broswer.png

Je to několik dní, co byla vydána první stabilní verze webového prohlížeče Brave. Ten je, jak název napovídá, zaměřený především na ochranu soukromí uživatelů.


Brave není obyčejný webový prohlížeč. Je specifický svým zaměřením na ochranu soukromí. Přestože již máme pro Linux mnoho možností, co se webových prohlížečů týče (Chromium, Firefox, Opera), Brave vyniká pokročilejšími funkcemi, jako je přísné blokování reklam a měřičů návštěvnosti. Brave je jako většina webových prohlížečů založený na Chromiu a je to také open-source prohlížeč. Jeho vývoj můžete sledovat také na GitHubu.

Brave se zaměřuje na ochranu soukromí, blokováním reklam, sledovačů a také se pokouší představit způsob, jak zobrazovat reklamy respektující soukromí. Při spuštění prohlížeče se zobrazí jen ty reklamy, které vás nesledují ani neshromažďují žádné informace.

Brave integruje reklamní model založený na blockchainu, takže pokud se rozhodnete povolit reklamy přátelské k soukromí, získáte žetony BAT. Tímto způsobem se zbavíte reklamy shromažďující data a zároveň budete moci vývojáře podporovat.

Bohužel přesto, jak slibně toto vydaní vypadalo, má Brave podle zpětné vazby uživatelů stále mnoho chyb. Jedná se především o různé menší chyby v uživatelském rozhraní, přesto to jsou chyby, které nám jeho každodenní používání mohou znepříjemnit.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE