přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Brave: Přichází s první stabilní verzí

Dell - Latitude

Brave: Přichází s první stabilní verzí

brave_broswer.png

Je to několik dní, co byla vydána první stabilní verze webového prohlížeče Brave. Ten je, jak název napovídá, zaměřený především na ochranu soukromí uživatelů.


Brave není obyčejný webový prohlížeč. Je specifický svým zaměřením na ochranu soukromí. Přestože již máme pro Linux mnoho možností, co se webových prohlížečů týče (Chromium, Firefox, Opera), Brave vyniká pokročilejšími funkcemi, jako je přísné blokování reklam a měřičů návštěvnosti. Brave je jako většina webových prohlížečů založený na Chromiu a je to také open-source prohlížeč. Jeho vývoj můžete sledovat také na GitHubu.

Brave se zaměřuje na ochranu soukromí, blokováním reklam, sledovačů a také se pokouší představit způsob, jak zobrazovat reklamy respektující soukromí. Při spuštění prohlížeče se zobrazí jen ty reklamy, které vás nesledují ani neshromažďují žádné informace.

Brave integruje reklamní model založený na blockchainu, takže pokud se rozhodnete povolit reklamy přátelské k soukromí, získáte žetony BAT. Tímto způsobem se zbavíte reklamy shromažďující data a zároveň budete moci vývojáře podporovat.

Bohužel přesto, jak slibně toto vydaní vypadalo, má Brave podle zpětné vazby uživatelů stále mnoho chyb. Jedná se především o různé menší chyby v uživatelském rozhraní, přesto to jsou chyby, které nám jeho každodenní používání mohou znepříjemnit.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Latitude