přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bylo vydáno LLVM 6.0

Control

Bylo vydáno LLVM 6.0

llvm_logo.png

Po necelém půlroce od vydání verze 5.0 byla vydána nová verze LLVM 6.0. Tato verze sebou přináší několik zajímavých novinek. 


reklama

Začněme tím, že plánovač pro AMD Zen (znver1) je nyní považován za efektivní a použitelný. Zapracovalo se i na plánovačích pro architekturu x86 a to u generace procesorů Intel Sandy Bridge a novějších. Přibyla podpora procesorů Intel Icelake, které ještě není možné získat. Clang 6.0 nyní ve výchozím nastavení používá jako výchozí C ++ 14 a GNU ++ 14, místo starého C ++ 98. Podpora C ++ 14 je v Clangu již delší dobu, takže tato změna nezpůsobí žádnou větší nestabilitu. Nesmíme zapomenout na podporu retpoline pro zmírnění dopadů útoků Spectre varianty 2.

Nedávno jsme se také dozvěděli, že Google bude používat Clang k sestavování webového prohlížeče Google Chrome pro Windows. Je to dáno tím, že Clang dospěl do stavu, kdy je výhodné podle inženýrů Googlu sestavovat Chrome pomocí něj. Google doposud používal kompilátor Microsoft Visual C/C++ (MSVC). Ostatní prohlížeče (Chrome a Opera) úspěšně používají na Windows Clang už nějakou dobu.

Všechny novinky nahrávají ke zvýšení kvality LLVM a je možné, že za několik let nahradí GCC. Nové GCC 8 by mělo vyjít v průběhu dubna.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz