přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bylo vydáno Ubuntu 16.04.4 LTS

Autodesk

Bylo vydáno Ubuntu 16.04.4 LTS

Ubuntu.jpg

Včera vyšlo Ubuntu 16.04.4 LTS, které bylo opožděno kvůli chybám Meltdown/Spectre.


reklama

Nové Ubuntu 16.04.4 LTS je poslední vydání před dubnovým vydáním Ubuntu 18.04 LTS „Bionic Beaver“. Toto nové Ubuntu využívá jádro a knihovny Mesa z Ubuntu 17.10, což je dobrá zpráva, protože obsahuje všechny grafické ovladače, jež vyšly spolu s Linuxem 4.13.

Bohužel se však nedostalo na všechny ovladače a chybí například ovladače AMDGPU pro Raven Ridge nebo Vegu, nedostalo se ani na ovladače pro procesory Intel Coffe Lake. Pokud tyto ovladače potřebujete nezbývá vám nic jiného než se obrátit na repozitáře třetích stran.

Pokud se chcete dozvědět více o novinkách spjatých s touto verzí, tak máte možnost si je přečíst v poznámkách o vydání. Kromě Ubuntu vyšla i většina jeho derivátů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno