přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Canonical začíná sbírat data z Ubuntu 18.04

POINT.X (2018-19)

Canonical začíná sbírat data z Ubuntu 18.04

canonical.jpg

Canonical, společnost stojící za distribucí Ubuntu, plánuje sbírat diagnostická data z desktopové verze 18.04.


reklama

V informaci zasílané do mailingového seznamu Ubuntu Developer vysvětlil Will Cooke, ředitel Ubuntu Desktop důvod pro tento krok takto: "Chceme být schopni zaměřit naše úsilí na to, co je pro naše uživatele nejdůležitější. Abychom to ovšem mohli udělat, potřebujeme získat další údaje o tom, jaké typy nastavení mají naši uživatelé a jaký software používají".

Instalační program Ubuntu bude mít zaškrtávací políčko s nápisy jako například "Poslat informace o diagnostice, které pomohou ve vylepšování Ubuntu". Canonical se rozhodl zachovat tuto funkci opt-out, místo opt-in. Aby uživatelé získali větší kontrolu nad těmito funkcemi, bude v nastavení Gnome System volba, kterou by se nechalo odhlásit.

Jaké údaje budou Canonical shromažďovat? Nic invazního. Chtějí vědět jakou verzi Ubuntu používáte, budou shromažďovat data o procesoru, GPU, rozlišení obrazovky, paměti, úložišti a výrobce OEM. Jiné údaje zahrnují umístění (ne IP adresu), dobu instalace, stav automatického přihlášení, uspořádání disku.

Cooke řekl, že všechna data budou zveřejněna. Může to být skvělý krok k tomu, jak začít shromažďovat informace o využívání Linuxu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz