přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome 66: obvyklá evoluce

POINT.X (2018-19)

Chrome 66: obvyklá evoluce

chrome_logo.png

Google dnes prohlásil novou verzi Google Chrome 66 za stabilní pro uživatele Linuxu. Sice nepřináší mnoho nového, ale je dobré o ní vědět.


reklama

Nová verze internetového prohlížeče Chrome 66 přichází především s řadou aktualizací zabezpečení, obsahuje i novou funkci Strict Site Isolation ve výchozím nastavení. Chrome 66 nyní omezuje více než dříve obsah, který se automaticky přehrává (zvuk, reklamy, vyskakovací okna …). To jsou pravděpodobně všechny změny, jež zaznamenáte jako znalí uživatelé.

Z pohledu vývojáře přináší Chrome 66 více novinek. Jednou z nich je API schránky asynchronních asynchronních uzlů a webových zámků. Dále přináší podporu automatického dokončení textové oblasti, podporu pro CSS calc () v rámci dotazů na média, vylepšení různých API a nakonec se zmíníme o podpoře WebSockets přes HTTP / 2.

Přesto, že nová verze nepřináší mnoho novinek je moudré na ni aktualizovat (třeba z pohledu bezpečnosti). Chrome 66 se vám aktualizuje sám, nebo si ho můžete nainstalovat obvyklou cestou. Podrobnosti k vydání najdete na stránkách Chromu.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz