přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome 68 jde cestou bezpečnosti

Chrome 68 jde cestou bezpečnosti

chrome_logo.png

Po dvou měsících čekání vývojáři Google vydali novou verzi prohlížeče Chrome 68. Nová verze přináší hlavně novinky týkající se zabezpečení. 


Bezpečnost totiž hraje v dnešní době prim a vývojáři Google Chrome to dobře ví. Všechny weby, které využívají protokolu HTTP, proto Chrome 68  označí za nebezpečné a nedůvěryhodné bez ohledu na jejich obsah. Weby postavené na starší technologii HTTP lze totiž celkem snadno odposlouchávat, což v naprosté většině případů prosté konzumace obsahu webu nevadí, ovšem v zájmu zvýšení soukromí a bezpečnosti je nešifrované připojení principielně označováno za nebezpečné. Tato politika bezpečnosti není v Chrome úplně nová, je tu s námi již od verze 56, jen se postupně zpřísňuje.

Když už jsme u bezpečnosti musíme se zmínit o Payment Handler API, což je API které řeší platby ve webovém prohlížeči a snaží se zvýšit bezpečnost plateb na internetu.


Kromě důrazu na zabezpečení se v nové verzi dostalo i na pár dalších zajímavých novinek. Nové je například API, které se zabývá životním cyklem záložek, protože Chrome chce šetřit systémové zdroje (RAM, CPU, baterie). Nakonec se zmíním o možnosti přidat webovou stránku na domovskou obrazovku zařízení používající operační systém Android.

Je tu samozřejmě ještě více novinek, které jsou oku uživatele skryty, protože se odehrály v nitru prohlížeče. Pokud by vás zajímaly můžete je najít v oznámení o vydání. Osobně vydání Chrome 68 hodnotím jako běžnou průběžnou aktualizaci, která sice nepřináší mnoho novinek, ale i tak je důležitá.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Kodys - Honeywell