přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome 68 jde cestou bezpečnosti

Chrome 68 jde cestou bezpečnosti

chrome_logo.png

Po dvou měsících čekání vývojáři Google vydali novou verzi prohlížeče Chrome 68. Nová verze přináší hlavně novinky týkající se zabezpečení. 


Bezpečnost totiž hraje v dnešní době prim a vývojáři Google Chrome to dobře ví. Všechny weby, které využívají protokolu HTTP, proto Chrome 68  označí za nebezpečné a nedůvěryhodné bez ohledu na jejich obsah. Weby postavené na starší technologii HTTP lze totiž celkem snadno odposlouchávat, což v naprosté většině případů prosté konzumace obsahu webu nevadí, ovšem v zájmu zvýšení soukromí a bezpečnosti je nešifrované připojení principielně označováno za nebezpečné. Tato politika bezpečnosti není v Chrome úplně nová, je tu s námi již od verze 56, jen se postupně zpřísňuje.

Když už jsme u bezpečnosti musíme se zmínit o Payment Handler API, což je API které řeší platby ve webovém prohlížeči a snaží se zvýšit bezpečnost plateb na internetu.


Kromě důrazu na zabezpečení se v nové verzi dostalo i na pár dalších zajímavých novinek. Nové je například API, které se zabývá životním cyklem záložek, protože Chrome chce šetřit systémové zdroje (RAM, CPU, baterie). Nakonec se zmíním o možnosti přidat webovou stránku na domovskou obrazovku zařízení používající operační systém Android.

Je tu samozřejmě ještě více novinek, které jsou oku uživatele skryty, protože se odehrály v nitru prohlížeče. Pokud by vás zajímaly můžete je najít v oznámení o vydání. Osobně vydání Chrome 68 hodnotím jako běžnou průběžnou aktualizaci, která sice nepřináší mnoho novinek, ale i tak je důležitá.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space