přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome OS míří na tablety

POINT.X (2018-19)

Chrome OS míří na tablety

chromeos.jpg

Během minulého měsíce se objevili informace ohledně tabletu podporující rozmáhající se operační systém Chrome OS. Není náhodou, že této novinky na trhu se ujala značka Acer, která se o Chrome OS zajímá téměř nejvíce. Novinka má název Acer Chromebook Tab 10 a u nás by se měla začít prodávat během května.


reklama

Hlavní otázkou pro každého asi je, proč se Google vydává cestou Chrome OS místo osvědčeného Androidu? Spekulací je spousta, ovšem nejzásadnější jistě bude, že Chrome OS se v poslední době stává stále více mobilním. Podpora Android aplikací a dotykového ovládání tomu doslova nahrává. Tento pokrok se využije i u Chromebooků, které mají stále častěji dotykový displej. Tablet je cílený pro nasazení ve školách díky dobré bezpečnosti a snadné správě více zařízení. Pomocí obchodu PlayStore podporuje programy Google Classroom, Education a plánuje se podpora i pro Google Expeditions AR.

Tento krok je i součástí konkurenčního boje s iPadem, který se snaží Apple protlačit do škol. Acer si nastavil cenu pro toto zařízení na hodnotu 329 EUR, jakou cenu nasadí Apple pro své zařízení se zatím ještě neví.
Google tak ukazuje jakým směrem by se mohla ubírat budoucnost systému Android. Na trhu místo Android zařízení momentálně dominuje iPad. Je tedy otázkou zda-li se jeho nástupcem stane Chrome OS, který umožňuje jednoduché ovládání blízké tomu jako má desktopový Windows a obsahujícím vysoké množství programů.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz