přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, CZ.NIC dnes zahajuje proces výměny klíče zabezpečujícího doménu .CZ technologií DNSSEC

POINT.X (2018-19)

CZ.NIC dnes zahajuje proces výměny klíče zabezpečujícího doménu .CZ technologií DNSSEC

cznic_100.png

CZ.NIC přechází na nový způsob zabezpečení domény .CZ. Doporučuje se tedy, aby si správci zkontrolovali své DNS systémy. Nový klíč je založený na technologii eliptických křivek.


Správce české národní domény, sdružení CZ.NIC, dnešním dnem zahajuje výměnu klíče sloužícímu k zabezpečení domény .CZ. Nový klíč se již téměř dva roky využívá k zabezpečení internetové domény nic.cz. Podle statistik k dnešnímu dni používá stejný typ klíče k zabezpečení také polovina domén s koncovkou .cz včetně významných institucí z komerční i státní sféry.

Nový typ algoritmu DNSSEC klíčů použitých pro doménu .CZ se pyšní vyšší úrovní zabezpečení a zároveň je méně atraktivní pro utočníky využívající DNS systém pro DDoS útoky.

Ondřej Filip, který je výkonným ředitelem sdružení CZ.NIC, vysvětlil, že nové algoritmy založené na eliptických křivkách se stále častěji prosazují všude ve světě. Funkčnost si mohou uživatelé vyzkoušet již dnes zadáním stránky www.nic.cz do svého prohlížeče. Pokud se vám hlavní web sdružení CZ.NIC nezobrazí, obraťte se na správce svého internetového připojení.

Bližší informace o zavádění nové technologie se dozvíte v článku na blogu CZ.NIC.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz