přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Debian 9.6: mnoho oprav a aktualizací

Debian 9.6: mnoho oprav a aktualizací

debian.png

Do vydání nové verze Debianu 10 „Buster“ je ještě hodně daleko, a proto vývojáři uvolnili nejnovější stabilní aktualizaci Debianu 9 „Stretch“. Debian 9.6 s sebou hlavně přináší opravy spousty chyb a aktualizace několika balíčků. 


Jak jsme si řekli v úvodu, Debian 10 „Buster“ je ještě stále ve vývoji a jeho vydání je naplánováno do poloviny příštího roku. Do té doby si budeme muset vystačit se současnou verzí Debianu 9 „Stretch“, jež právě dostala novou stabilní aktualizaci 9.6. Co všechno přinesla?

Hlavním přínosem této aktualizace jsou bezesporu bezpečnostní aktualizace. Těch se dočkaly zejména balíčky jako Chromium, linuxové jádro, FFmpeg, OpenJDK, mikrokód Intel CPU, VLC, CUPS, Blender a spousta dalších. Tyto aktualizace jsou nezbytným krokem pro udržení vašeho systému v bezpečí.

Debian 9.6 mimo jiné přidává podporu pro VirtualBox 5.2 do svého balíčku Vagrant, aktualizuje data časových pásem, opravuje známé chyby ve správci oken i3, přidává Cargo (správce balíčků pro Rust, na kterém je z velké části postaven Firefox) pro Firefox ESR 60. Také byla zpětně přidána oprava instalačního programu, protože měl několik menších chyb.

Všechny tyto změny se dají posoudit jako dobré a určitě vám zlepší život či práci ve světě Linuxu. Pokud by vás zajímaly konkrétní chyby nebo aktualizace, naleznete je na stránkách Debianu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE