přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Debian Jessie odchází do důchodu

EDU Trainings IT školení

Debian Jessie odchází do důchodu

debian.png

Včerejším dnem skončila podpora Debainu 8 Jessie, který vyšel na svět před více jak třemi lety. Ukončení podpory bylo plánované a jeho uživatelům se doporučuje aktualizovat na novější verzi Debianu.


Debian 8 Jessie byl vydán 25. dubna 2015. Po více jak třech letech jsme se dostali ke konci podpory tohoto vydání. Debian 8 sice bude získávat i nadále nejnutnější bezpečnostní aktualizace v rámci prodloužené podpory LTS, ale již nelze očekávat pravidelné aktualizace balíčků a velmi dobrou podporu, jaká byla k dispozici dosud. Nejlepší cestou pro získání další podpory je aktualizace na novější verzi.

Když už se zabýváme novinkami v projektu Debian, stojí za to se zmínit, že se hledá nový grafický vzhled pro budoucí verzi 10 „Buster“. Návrhy lze zasílat do 5. září 2018

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


SOPHOS - hacking webinar 2