přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Dell - Latitude

Příspěvky Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí

Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
gkjsgh 18. 09. 2015, 12:15:32
Odpovědět  Odkaz 
"Uvažujte třídu Pes. Každý pes má čtyři nohy, nějakou barvu, nějaký věk, umí štěkat a běhat. Konkrétním objektem náležícím do třídy Pes by pak byl třeba pes Punťa, který má čtyři nohy, hnědou barvu, je mu 7 let a samozřejmě může běhat a štěkat" Zrovna konkrétně tohle, téměr do slova jsem četl ve své první učebnici C++... A tenhel přístup jak vysvětlovat OOP je konkrétně úplkně na piču... Hodně dlouho mi totrvalo než jsem se to přeuřil něčím normálním
Re: Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
helmiczka 18. 09. 2015, 14:40:56
Odpovědět  Odkaz 
Ano, každý problém má své jasné, snadno pochopitelné a zcela samozřejmé NESPRÁVNÉ vysvětlení.
Re: Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
Martin 19. 09. 2015, 13:32:08
Odpovědět  Odkaz 
Tak to znamená, že tato kniha/knihy, potažmo tento styl výuky není pro tebe vhodný! Pro mě je to, ten nejlepší styl výuky, jaký zatím znám. Záleží totiž i na tom, jak komu fungují mozkové hemisféry a jak dokáže informace zpracovat a jak je zpracovává. Každý jsme jiný typ a každému se učí lépe jinou metodou. Proto psát, že je něco na "PIČU" je zcela zcestné.
Václav Hejda Re: Re: Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
Venca Hejda 19. 09. 2015, 23:56:07
Odpovědět  Odkaz 
Ano přesně tak souhlasím s tím, že co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat jinému. A právě proto vychází mnoho různých publikací, které mají stejný cíl, ale jinou metodiku.
Chyby v opakováních
Matěj Bláha 23. 09. 2016, 21:04:29
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
chtěl bych se optat, jestli jsem sám kdo našel v knize chyby v příkladech opakování v kapitole 4. Koukám na ty příklady, přemýšlím kde dělám chybu, že mi to nevychází stejně jako v odpovědích.. nakonec si ten kód napíšu do vývjového prostředí a zjistím, že je to opravdu špatně. Já jakožto začátečník v tomto jazyku jsem byl těmito chybami celkem zmatený.
Každopádně mi knížka příjde napsaná náhodou celkem pěkně :)
Lukáš Jelínek Re: Chyby v opakováních
Lukáš Jelínek 23. 09. 2016, 22:04:42
Odpovědět  Odkaz 
Chyb je tam víc, tady jsou errata: http://knihy.cpress.cz/?p=actions&action=download/file&value=files&id=192684

Public Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER
Dell - Latitude