přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí

Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
gkjsgh 18. 09. 2015, 12:15:32
Odpovědět  Odkaz 
"Uvažujte třídu Pes. Každý pes má čtyři nohy, nějakou barvu, nějaký věk, umí štěkat a běhat. Konkrétním objektem náležícím do třídy Pes by pak byl třeba pes Punťa, který má čtyři nohy, hnědou barvu, je mu 7 let a samozřejmě může běhat a štěkat" Zrovna konkrétně tohle, téměr do slova jsem četl ve své první učebnici C++... A tenhel přístup jak vysvětlovat OOP je konkrétně úplkně na piču... Hodně dlouho mi totrvalo než jsem se to přeuřil něčím normálním
Re: Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
helmiczka 18. 09. 2015, 14:40:56
Odpovědět  Odkaz 
Ano, každý problém má své jasné, snadno pochopitelné a zcela samozřejmé NESPRÁVNÉ vysvětlení.
Re: Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
Martin 19. 09. 2015, 13:32:08
Odpovědět  Odkaz 
Tak to znamená, že tato kniha/knihy, potažmo tento styl výuky není pro tebe vhodný! Pro mě je to, ten nejlepší styl výuky, jaký zatím znám. Záleží totiž i na tom, jak komu fungují mozkové hemisféry a jak dokáže informace zpracovat a jak je zpracovává. Každý jsme jiný typ a každému se učí lépe jinou metodou. Proto psát, že je něco na "PIČU" je zcela zcestné.
Václav Hejda Re: Re: Eliška Roubalová: Java bez předchozích znalostí
Venca Hejda 19. 09. 2015, 23:56:07
Odpovědět  Odkaz 
Ano přesně tak souhlasím s tím, že co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat jinému. A právě proto vychází mnoho různých publikací, které mají stejný cíl, ale jinou metodiku.
Chyby v opakováních
Matěj Bláha 23. 09. 2016, 21:04:29
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,
chtěl bych se optat, jestli jsem sám kdo našel v knize chyby v příkladech opakování v kapitole 4. Koukám na ty příklady, přemýšlím kde dělám chybu, že mi to nevychází stejně jako v odpovědích.. nakonec si ten kód napíšu do vývjového prostředí a zjistím, že je to opravdu špatně. Já jakožto začátečník v tomto jazyku jsem byl těmito chybami celkem zmatený.
Každopádně mi knížka příjde napsaná náhodou celkem pěkně :)
Lukáš Jelínek Re: Chyby v opakováních
Lukáš Jelínek 23. 09. 2016, 22:04:42
Odpovědět  Odkaz 
Chyb je tam víc, tady jsou errata: http://knihy.cpress.cz/?p=actions&action=download/file&value=files&id=192684