přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Historie linuxových distribucí - Debian

Historie linuxových distribucí - Debian
mach02 19. 11. 2014, 06:09:03
Odpovědět  Odkaz 
Krásný nápad, krásné téma na článek. Jenom prosím u dalších dílů to klidně rozveďte. Např. jak debian ke svému podivnému jménu přišel, jak byla tato distribuce zvolena firmou HP do serverů, jaké je jeho současné postavení na trhu, v čem se odlišuje, v čem vyniká.
Re: Historie linuxových distribucí - Debian
MaSi 19. 11. 2014, 09:41:25
Odpovědět  Odkaz 
Souhlasim s march. Dobre, urcite jiz mnohokrat rozebirane tema, vsude po internetu lze za hodinu nasbirat tolik informaci v AJ, ze lze jiste napsat krasny, velmi zajimavy schrnujici clanek prospekovany zajimavostmi. Ale toto? Dokonce i ceska wiki obsahuje vic informaci (http://cs.wikipedia.org/wiki/Debian). Prosim redakci a autora o clanek, ne o strucny skolni zapisek z wiki.
Re: Re: Historie linuxových distribucí - Debian
Jenda 6. 12. 2014, 19:49:11
Odpovědět  Odkaz 
Článek je opravdu slabý. Bohužel, taková je dnes situace. Kdekdo píše články pomalu na úrovni základní školy, jen aby dostal zaplaceno.

Kvalitní autoři, jako např. pan Šín, z tohoto serveru už dávno zmizeli neznámo kam.
Lukáš Jelínek Historie linuxových distribucí - Debian
Lukáš Jelínek 19. 11. 2014, 16:41:03
Odpovědět  Odkaz 
Děkujeme za názory a připomínky. Polepšíme se ;-)
Historie linuxových distribucí - Debian
edumach 6. 12. 2014, 09:57:32
Odpovědět  Odkaz 
Článek je hezky, leč obsahove velmi chudý. Ucim Linux (Debian) a z hlavy bych schopen napsat mnohem vic (napr. větve, architektury, system vydávání, balíčkovacího system, předností/nedostatky, jména vydani, HW nároky atd. atd.).
Lukáš Jelínek Re: Historie linuxových distribucí - Debian
Lukáš Jelínek 6. 12. 2014, 14:04:02
Odpovědět  Odkaz 
Rádi vás přivítáme v autorském týmu, ozvěte se mi prosím na redakce@linuxexpres.cz
Re: Historie linuxových distribucí - Debian
Ondřej Kolín 7. 12. 2014, 14:27:54
Odpovědět  Odkaz 
Napište něco :) Rád se přiučím ...
Vojtěch Hutla Re: Historie linuxových distribucí - Debian
Vojtěch Hutla 7. 12. 2014, 19:15:06
Odpovědět  Odkaz 
Mým cílem bylo spíše přiblížit stručně historii tohoto bezesporu zajímavého projektu lidem, kteří o něm neví nic nebo jen velmi málo, necílil jsem na znalce. Ale děkuji za podnět.

Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...