přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Setkání s Void Linuxem

Setkání s Void Linuxem
vxmery 3. 09. 2019, 10:28:08
Odpovědět  Odkaz 
Pár dní som sa Voidom hral a zrejme by som napísal niečo veľmi podobné ako autor tohto článku. Zaujímavé je, že to nie je žiadny fork forku Debianu (obrazne) ale naozaj samostatná distribúcia, ktorá kráča vlastnou cestou. Avšak pre bfu to nebude to pravé orechové. Vďaka za článok.
Setkání s Void Linuxem
Honza 3. 09. 2019, 14:58:00
Odpovědět  Odkaz 
Jen malá oprava. Google Chrome i Steam jsou v repozitářích, jen je potřeba aktivovat non-free repozitář (xbps-install void-repo-nonfree) viz https://docs.voidlinux.org/xbps/repositories/official/nonfree.html
Tomáš Pospíšil Re: Setkání s Void Linuxem
Tomáš Pospíšil 4. 09. 2019, 15:08:20
Odpovědět  Odkaz 
Děkuji za doplnění, toto jsem zapomněl dodat. Článek jsem psal za situace, kdy většina nastavení systému byla výchozí.

Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...