přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu

Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Ivo Válek 30. 04. 2018, 17:18:59
Odpovědět  Odkaz 
Používám prostředí Unity a tak s aktualizací počkám a naštuduju, jak i s novým vydáním si Unity zachovat, ale zeptal bych se na toto i když ne že by to bylo bůhvíjak důležité: Coby lama žiju s tím, že přece oddíl swap je překonaná věc, že se místo oddílu vytváří pouze soubor. Tedy opravdu bude na disku opět swapový oddíl ano?
Tomáš Pospíšil Re: Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Tomáš Pospíšil 30. 04. 2018, 18:15:21
Odpovědět  Odkaz 
Musím říct, že swap nutný pro chod systému, jak už jste asi zjistil není. Na druhou stranu pokud máte starší nebo slabší počítač, tak je vhodné jej použít. Swap totiž slouží jako odkladiště souborů, které aktuálně (delší dobu) neběží a zbytečně by zabíraly místo v paměti RAM, somozřejmě pokud tyto soubory budou potřeba vrátí se zpět do paměti RAM. Jinak má swap využití jako úložiště systémových procesů, které běží jen při startu systému a pak již nejsou třeba. Jako jeho výhodu lze brát to, že vám umožní používat hibernaci počítače. Na závěr bych vám tedy řekl, že použití swapu není nutné, ale je lepší když ho máte (píši zde o klasickém pracovním počítači). A ano pokud provedete novou instalaci a necháte si automaticky rozdělit disk bude na disku swapový oddíl.
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Daniel 30. 04. 2018, 18:42:13
Odpovědět  Odkaz 
Po 20 minutách nečinnosti notebooku se sám automaticky vypne - nevypne, uspí. Pouze na baterku, v zásuvce se prý neuspává.
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Čestmír 1. 05. 2018, 15:06:19
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím. Mám Ubuntu 14 a něco.Pokud přejdu na toto Ubuntu, co zůstane ze starší verze? Děkuji. Čestmír.
Tomáš Pospíšil Re: Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Tomáš Pospíšil 1. 05. 2018, 17:53:15
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, Z vaší staré verze zbydou všechny vaše soubory, nastavení a aplikace které jste si nainstaloval. Změny související s instalačním programem se vás vůbec netýkají. Nejvíce se u vás projeví změna pracovního prostředí z Unity na GNOME, takže váš systém bude vypadat graficky jinak. Mimo to se aktualizijí všechny balíčky na novější.
Nemusíte se bát, že by jste aktualizací přišel o svá data, nastavení nebo balíčky, vše po aktualizaci najdete (možná trochu někde jinde, ale jistě si na to časem zvyknete).
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
lojza 2. 05. 2018, 06:42:15
Odpovědět  Odkaz 
snazim se vytvorit dualboot s win na uefi. Pokazde to dopadne spatne po instalaci ubuntu. Na konci je tlacitko restartovat kdyz na nej kliknu tak to jakoby cele zamrzne. Nechal jsem to jednou delsi dobu a preplo seto do prikazaku a neco tam vybihalo po asi hodine jsem to vypnul natvrdo pac to zamrzlo. A ubuntu proste nenabootuju. Mate nekdo reseni?

kdykoliv kouknu na youtube tak jim ten dualboot nedela problem a jak kliknou na restartovat tak to restartuje takrka ihned.

diky
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Tomáš 3. 05. 2018, 15:24:10
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím, je zde možnost dát ovladací tlačítka oken na levou stranu, tak jak je to v Unity? Děkuji.
Re: Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
ZZippy 4. 05. 2018, 12:57:10
Odpovědět  Odkaz 
Ano. Určitě přes tweekovače a nebo dconf editor:
org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout 'close,minimize,maximize:'
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Wrunx 18. 05. 2018, 18:43:32
Odpovědět  Odkaz 
Dotaz, mohu-li: už si umí uživatelské aktualizační rozhraní poradit s odstraňováním starých verzí jader z boot? Nebo ho tak jako dosud prostě zaplní novými verzemi a když dojde místo, klidně dál ignoruje a nechává to na uživatelovi, ať si poradí jak umí?

Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...