přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

VariCAD

Příspěvky Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu

Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Ivo Válek 30. 04. 2018, 17:18:59
Odpovědět  Odkaz 
Používám prostředí Unity a tak s aktualizací počkám a naštuduju, jak i s novým vydáním si Unity zachovat, ale zeptal bych se na toto i když ne že by to bylo bůhvíjak důležité: Coby lama žiju s tím, že přece oddíl swap je překonaná věc, že se místo oddílu vytváří pouze soubor. Tedy opravdu bude na disku opět swapový oddíl ano?
Tomáš Pospíšil Re: Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Tomáš Pospíšil 30. 04. 2018, 18:15:21
Odpovědět  Odkaz 
Musím říct, že swap nutný pro chod systému, jak už jste asi zjistil není. Na druhou stranu pokud máte starší nebo slabší počítač, tak je vhodné jej použít. Swap totiž slouží jako odkladiště souborů, které aktuálně (delší dobu) neběží a zbytečně by zabíraly místo v paměti RAM, somozřejmě pokud tyto soubory budou potřeba vrátí se zpět do paměti RAM. Jinak má swap využití jako úložiště systémových procesů, které běží jen při startu systému a pak již nejsou třeba. Jako jeho výhodu lze brát to, že vám umožní používat hibernaci počítače. Na závěr bych vám tedy řekl, že použití swapu není nutné, ale je lepší když ho máte (píši zde o klasickém pracovním počítači). A ano pokud provedete novou instalaci a necháte si automaticky rozdělit disk bude na disku swapový oddíl.
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Daniel 30. 04. 2018, 18:42:13
Odpovědět  Odkaz 
Po 20 minutách nečinnosti notebooku se sám automaticky vypne - nevypne, uspí. Pouze na baterku, v zásuvce se prý neuspává.
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Čestmír 1. 05. 2018, 15:06:19
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím. Mám Ubuntu 14 a něco.Pokud přejdu na toto Ubuntu, co zůstane ze starší verze? Děkuji. Čestmír.
Tomáš Pospíšil Re: Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Tomáš Pospíšil 1. 05. 2018, 17:53:15
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, Z vaší staré verze zbydou všechny vaše soubory, nastavení a aplikace které jste si nainstaloval. Změny související s instalačním programem se vás vůbec netýkají. Nejvíce se u vás projeví změna pracovního prostředí z Unity na GNOME, takže váš systém bude vypadat graficky jinak. Mimo to se aktualizijí všechny balíčky na novější.
Nemusíte se bát, že by jste aktualizací přišel o svá data, nastavení nebo balíčky, vše po aktualizaci najdete (možná trochu někde jinde, ale jistě si na to časem zvyknete).
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
lojza 2. 05. 2018, 06:42:15
Odpovědět  Odkaz 
snazim se vytvorit dualboot s win na uefi. Pokazde to dopadne spatne po instalaci ubuntu. Na konci je tlacitko restartovat kdyz na nej kliknu tak to jakoby cele zamrzne. Nechal jsem to jednou delsi dobu a preplo seto do prikazaku a neco tam vybihalo po asi hodine jsem to vypnul natvrdo pac to zamrzlo. A ubuntu proste nenabootuju. Mate nekdo reseni?

kdykoliv kouknu na youtube tak jim ten dualboot nedela problem a jak kliknou na restartovat tak to restartuje takrka ihned.

diky
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Tomáš 3. 05. 2018, 15:24:10
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím, je zde možnost dát ovladací tlačítka oken na levou stranu, tak jak je to v Unity? Děkuji.
Re: Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
ZZippy 4. 05. 2018, 12:57:10
Odpovědět  Odkaz 
Ano. Určitě přes tweekovače a nebo dconf editor:
org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout 'close,minimize,maximize:'
Ubuntu 18.04 LTS je konečně tu
Wrunx 18. 05. 2018, 18:43:32
Odpovědět  Odkaz 
Dotaz, mohu-li: už si umí uživatelské aktualizační rozhraní poradit s odstraňováním starých verzí jader z boot? Nebo ho tak jako dosud prostě zaplní novými verzemi a když dojde místo, klidně dál ignoruje a nechává to na uživatelovi, ať si poradí jak umí?

Public Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


ZWsoft