přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dropbox chce získat Linux zpět

Alvao

Dropbox chce získat Linux zpět

Webp.net_resizeimage.png

V nejnovější beta verzi Dropboxu jsme si mohli všimnout několika zajímavých novinek. Mezi jinými byla přidaná podpora pro ZFS, XFS, Btrfs a eCryptFs. Koncem roku 2018 byla podpora těchto souborových systémů z Linuxu zrušena.


Dropbox je jedním z nejpopulárnějších poskytovatelů cloudových služeb na světě. Pokud jste uživatelem Dropboxu, je dost pravděpodobné, že se vám vývoj linuxové verze příliš nezamlouval. Prvním kamenem úrazu bylo omezení synchronizace pouze na tři zařízení, což mnoha uživatelům nestačí. Druhým a daleko větším problémem bylo ukončení podpory všech souborových systémů, kromě nejpoužívanějšího ext4.

Rozhodnutí zrušit podporu všech souborových systémů s výjimkou ext4 vyvolalo v komunitě velký rozruch. Vypadá to, že si tým vývojářů Dropboxu této kritiky všiml a rozhodla se na ni zareagovat. V nejnovější betě znovu přidal podporu pro souborové systémy zfs, eCryptFS, xfs a btrfs pro Linux.


Rozhodně dobrá zpráva

Přestože většina uživatelů distribucí Linuxu používá souborového systému ext4, někteří  dávají přednost ZFS nebo jiným souborovým systémům. Celkově lze tento krok od Dropboxu hodnotit kladně, protože se zdá, že jeho tým pochopil, jak funguje Linux, a chápe, že ne všichni chceme používat ext4. Jaký na to máte názor vy?

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE