přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Elementary OS: Podporuje aplikace Flatpak

Inzerce

Elementary OS: Podporuje aplikace Flatpak

elementary.png

Nativní podpora balíčkovacího systému Flatpak je nyní k dispozici uživatelům distribuce Elementary OS, založené na Ubuntu.


V nejnovějším vydání novinek pro Elementary OS jste se mohli dozvědět, že od nynějška bude podporován balíčkovací systém Flatpak. To znamená, že uživatelé Elementary OS nyní mohou vyhledávat, procházet a instalovat aplikace Flatpak přímo ze softwarového obchodu AppCenter.

Je-li nějaká aplikace k dispozici z více zdrojů (např. Flatpak, Repo, AppCenter), zobrazí se rozbalovací nabídka zdrojů, ze které můžete danou aplikaci instalovat. Jednoduše vyberete „zdroj“, z něhož chcete aplikaci nainstalovat, a pak stiskem tlačítka Install aplikaci nainstalujete.


Kromě toho jsou aktualizace aplikací Flatpak, nainstalované prostřednictvím AppCenter, uvedeny a distribuovány spolu s běžnými aktualizacemi systému a aplikací v App Center. Není vyžadována žádná „samostatná“ aplikace nebo metoda aktualizace (na rozdíl od Flatpak v Ubuntu, který vyžaduje použití Ubuntu Software | Updates).

Nezbývá než tento krok od vývojářů Elementary OS hodnotit kladně, bohužel se ale najdou menší chyby. Přesto, že je podporovaný Flatpak, tak na podporu Flathub se zatím nedostalo, jde to sice vyřešit neoficiální cestou, ale můžeme se tak vystavit spoustě zbytečných chyb.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE