přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 72 přichází s drobnými novinkami

Atos

Firefox 72 přichází s drobnými novinkami

Firefox_logo.png

Mozilla Firefox 72 je nyní k dispozici ke stažení a přináší s sebou několik zajímavých novinek především pro uživatele Linuxu. Nová verze Firefoxu potěší zvláště uživatele, kteří na internetu sledují videa.


Největší změnou pro nás v prohlížeči Firefox 72 na Linuxu a MacOS je podpora out-of-the-box pro podporu videa v „obraze“ na webech jako YouTube a Netflix. Tuto funkci mají dostupnou již nějakou dobu uživatelé Windows, ale my jsme si na ni museli bohužel počkat až do teď. Podpora videa „obraz v obraze“ (PIP) je ve Firefoxu 72 ve výchozím nastavení povolena ve všech operačních systémech pro stolní počítače.

Použití PIP je velmi snadné a rychle si jej osvojíte. Stačí kliknout na modrou ikonu, která se zobrazí na kompatibilních přehrávačích videa. Díky tomu se video „vysune“ do vlastního plovoucího rámečku přehrávače, kterému můžete změnit velikost a přemisťovat ho na obrazovce.

Rozhodně nesmíme zapomenout, že okno PIP je určeno k vznášení se nad všemi ostatními okny. Není to chyba, jak by se mohlo na první pohled zdát. je to záměrné.

Samozřejmě, že toto vydání není jen o jedné novince. Mezi další významné funkce Firefoxu 72 patří vylepšená ochrana sledování a snadnější vyřizování žádostí o zasílání oznámení na webových stránkách. Namísto dosavadního zobrazování vyskakovacího okna, ve kterém se musíte rozhodnout okamžitě, skrývá Firefox 72 žádosti za (modrou) ikonou bubliny v adresním řádku.

Tuto verzi doplňují různé opravy zabezpečení a změny v prostředí pro webového vývojáře.

Jako vždy si můžete stáhnout Firefox 72 pro všechny hlavní operační systémy přímo z webu Firefoxu.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz