přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 72 přichází s drobnými novinkami

Firefox 72 přichází s drobnými novinkami

Firefox_logo.png

Mozilla Firefox 72 je nyní k dispozici ke stažení a přináší s sebou několik zajímavých novinek především pro uživatele Linuxu. Nová verze Firefoxu potěší zvláště uživatele, kteří na internetu sledují videa.


Největší změnou pro nás v prohlížeči Firefox 72 na Linuxu a MacOS je podpora out-of-the-box pro podporu videa v „obraze“ na webech jako YouTube a Netflix. Tuto funkci mají dostupnou již nějakou dobu uživatelé Windows, ale my jsme si na ni museli bohužel počkat až do teď. Podpora videa „obraz v obraze“ (PIP) je ve Firefoxu 72 ve výchozím nastavení povolena ve všech operačních systémech pro stolní počítače.

Použití PIP je velmi snadné a rychle si jej osvojíte. Stačí kliknout na modrou ikonu, která se zobrazí na kompatibilních přehrávačích videa. Díky tomu se video „vysune“ do vlastního plovoucího rámečku přehrávače, kterému můžete změnit velikost a přemisťovat ho na obrazovce.

Rozhodně nesmíme zapomenout, že okno PIP je určeno k vznášení se nad všemi ostatními okny. Není to chyba, jak by se mohlo na první pohled zdát. je to záměrné.

Samozřejmě, že toto vydání není jen o jedné novince. Mezi další významné funkce Firefoxu 72 patří vylepšená ochrana sledování a snadnější vyřizování žádostí o zasílání oznámení na webových stránkách. Namísto dosavadního zobrazování vyskakovacího okna, ve kterém se musíte rozhodnout okamžitě, skrývá Firefox 72 žádosti za (modrou) ikonou bubliny v adresním řádku.

Tuto verzi doplňují různé opravy zabezpečení a změny v prostředí pro webového vývojáře.

Jako vždy si můžete stáhnout Firefox 72 pro všechny hlavní operační systémy přímo z webu Firefoxu.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »