přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 76: pokračování evoluce

CIO Agenda

Firefox 76: pokračování evoluce

Firefox_logo.png

Oblíbený webový prohlížeč Mozilla Firefox byl vydán v nové verzi 76, která přináší novinky v zabezpečení, zejména pak hesel uživatelů.


Nejnovější aktualizace tohoto populárního webového prohlížeče přináší řadu vylepšení zaměřených na zabezpečení, včetně „přidané ochrany vašich hesel“.

Jak to funguje? Za předpokladu, že používáte Firefox Lockwise (vestavěný správce hesel, který je součástí Firefoxu), budete nyní upozorněni, když dojde k porušení webu, pro který jste uložili přihlašovací údaje. Pokud se přihlašovací údaje na porušeném webu shodují s přihlašovacími údaji pro jiný web (například používáte stejné heslo), budete také upozorněni.

Mimo to prohlížeč posiluje svůj automatizovaný generátor hesel, aby pracoval s více formuláři pro registraci webových stránek.

Vylepšení se současně dostalo na režim obraz v obraze, který by měl nyní pracovat plynuleji a téměř všude.

Mírně kontroverzní adresní řádek představený ve Firefoxu 75 dostal několik zajímavých oprav. Stín kolem pole adresního řádku není nyní tak velký jako byl. Ti s dotykovou obrazovkou mohou ocenit zvětšené prvky na panelu nástrojů záložek, aby se přizpůsobili prstům.

Firefox 76 byste měli najít ve svých distribucích během několika příštích týdnů po aktualizaci systému. Pokud ne, nezoufejte, určitě se k vám dostane v další verzi vaší distribuce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »