přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fortuna si vsadila na kontejnerovou platformu OpenShift

Fortuna si vsadila na kontejnerovou platformu OpenShift

RedHatOpenShift.png

Společnost Fortuna Entertainment Group je největší středoevropská sázková kancelář. Sama přitom sází na open source řešení a dlouhodobě používá operační systém Red Hat Enterprise Linux. Jako nový základ pro své servisní prostředí si proto zvolila kontejnerovou platformu Red Hat OpenShift Container Platform. S implementací pomohla Fortuně firma ELOS Technologies, lokální partner Red Hatu.


Fortuna je společnost s velkými ambicemi, která rychle roste. V roce 2017 zaznamenala 95% růst a dosáhla obratu v hodnotě vyšší než 2 miliardy eur. Jenže o přízeň sázejících je třeba neustále bojovat. Zejména internetoví sázkaři vykazují vůči jednotlivým sázkovým společnostem jen malou loajalitu. Fortuna se je snaží udržet rychlejším a konzistentnějším uváděním nových služeb. Problémy se správou informační infrastruktury však způsobovaly zpoždění v inovacích. Proto se Fortuna rozhodla přejít na kontejnerovou platformu OpenShift.

Nová platforma má za cíl zlepšit konzistenci IT služeb nabízených napříč celým mezinárodním provozem a škálovat je dle potřeby s ohledem na možný dramatický nárůst například sportovních sázek během víkendových akcí.

David Pěknic David Pěknic, Fortuna Entertainment Group

„V odvětví sázek a her je rychlost uvádění služeb na trh vším. Potřebovali jsme jednotnou platformu, která bude pracovat s jedním kódovým jazykem – takovou, kterou lze nasadit kdykoli a kdekoli. Náš podnik roste každým rokem o 20 % a očekáváme, že budeme realizovat další akvizice, které budeme chtít rychle začlenit. Tato platforma nám s tímto úkolem pomůže,“ řekl David Pěknic, ředitel výzkumu a vývoje ve společnosti Fortuna Entertainment Group.

Volba open source řešení přitom byla poměrně jasná. „Vývoj s uzavřenými technologiemi nikdy nebyl rychlý. Vítězem je zde jednoznačně open source, který je nyní v podnikové sféře standardem. Žádný licencovaný software nemůže sílu open source přebít,“ dodává Pěknic.

Kontejnerová platforma Red Hat OpenShift Container Platform vychází ze systému Kubernetes a umožňuje vývojářům Fortuny vytvářet a přesouvat kód v produkční kvalitě do libovolného prostředí, lokálního i cloudového. Nyní tak může Fortuna provádět změny v produkčním kódu v řádu hodin namísto týdnů. Když například vznikl nepatrný problém s místními jazykovými symboly pro chat v jednom z internetových herních serverů, zvládla Fortuna problém vyřešit, opravu otestovat a spustit v produkčním prostředí během dvou hodin. S využitím nástroje click-to-deploy pak řešení sdílela napříč celou chatovací infrastrukturou.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »